Hanebná dohoda vlády ohledně vyúčtování energií

zprávy

„Vyúčtování pošlou až po volbách! Dohoda s vládou!“ Známé osobnosti přijely podpořit nezávislou kandidátku do Senátu za Kroměřížsko Janu Zwyrtek Hamplovou. Na akci zazněla ostrá slova!

Hanebná dohoda vlády ohledně vyúčtování energií
Jana Zwyrtek Hamplová
21. září 2022 - 15:37

„Jak jsme dřív poslouchali Moskvu, teď posloucháme Brusel, ať je to jakákoli kravina,“ konstatovala za potlesku. Na Velkém náměstí v Kroměříži příznivci známé advokátky připravili setkání, které se pyšnilo spanilou jízdou, legendární tatrou z Dakaru a hlavně bouřlivými ovacemi. Na místo dorazil i předseda strany PRO Jindřich Rajchl, který propálil k davu: „Nejnovější informace, kterou mám z velmi dobrých zdrojů. Vláda se dohodla s ČEZem a E.ONem, aby poslali vyúčtování až po volbách.“

Advokátku Janu Zwyrtek Hamplovou přišly v její kandidatuře do Senátu podpořit stovky lidí. „Jsem si vědoma, že je hodně soupeřů. Ale Českou republiku tak miluju, že jsem se na to už nemohla dívat. Už jsem si myslela, že na prahu šedesátky budu štrykovat, ale zatím štrykuje Pekarová,“ uvedla Hamplová za potlesku.

Advokátka se do veřejného života zapsala i svým působením ve skupině právníků Pro Libertate, které stálo za zrušením desítek opatření v době covidové epidemie. „Na to jsem nemusela být ani právnička. Na to stačilo být máma, babička a mít zdravý rozum. Říkala jsem si, že pokud bych spojila zdravý rozum se znalostmi, mohla bych na půdu Senátu donést, co umím. Nechci si z toho udělat profesi. Znám politiky, kteří jsou politiky od 18 let a nic jiného neumí. Já jsem se nejdřív něco naučila a vyhrála pár soudů,“ dodala Hamplová.

Hamplová také nesouhlasí s evropskou politikou. „Jak jsme dřív poslouchali Moskvu, teď posloucháme Brusel, ať je to jakákoli kravina. Selský rozum mi velí, že než vyhlásím sankce Rusku, uvědomím si odkud kam plyn vede. Je to jako bychom my dodávali jim. Je to naopak,“ uvedla advokátka a poděkovala za podporu.

Podpořit kandidátku do Senátu přijel synovec legendárního Karla Lopraise s Tatrou 815, která drží rekord na Rally Dakar. „Je to vozidlo, které se před ničím nezastaví, zvládne velmi náročný terén. Když sleduji Janu Hamplovu ve veřejném prostoru, do čeho je schopná se pustit a jaké kauzy vyhrát…“ vysvětlil svou podporu Milan Loprais.       Hamplovou na akci podpořil i předseda PRO Rajchl

Do Kroměříže přijel podpořit kandidátku do Senátu i advokát Jindřich Rajchl, předseda strany PRO, která začíná mít zajímavá čísla v předvolebních průzkumech. Minulý týden uveřejnila agentura SANEP hypotetický volební průzkum do Sněmovny, kdy by PRO překročilo onu magickou hranici pěti procent a dostalo by se tak do Parlamentu ČR.

 „V pátek, když jsem tady byl, jsem říkal, že všechno, co se děje v našem životě, má svůj smysl. I věci, které v daném okamžiku nedokážeme pochopit, které se nám zdají nespravedlivé, neférové, kvůli kterým trpíme. Později zjistíme, že se měly v životě stát, protože bez nich bychom nesměřovali tam, kam směřovat nutně musíme. K pravdě,“ uvedl. „Doba covidová byla nesmírně důležitá, dva roky umožnily, aby mnoho občanů v této republice otevřelo oči a zjistilo, co se děje. Že tato země už nepatří nám, jako občanům ČR, ale nadnárodním korporacím, větším finančním hráčům, kteří řídí politiky a ti jsou pouze loutkami, které vykonávají pouze to, co vyhovuje organizacím. Kdyby covid nebyl, postupovali bychom tak dalších deset nebo patnáct let, volili bychom si Rakušana, Fialu nebo Pekarovou…“

Rajchl zmínil, že Jana Hamplová nemusí jít do Senátu, nemusela by poslouchat urážky. „To je taktika současné vlády. Oni s námi neargumentují o elektřině a plynu. Říkají jen: dezinformátoři, proruští kolaboranti atd. Nemají žádný jiný argument. Přesto Jana do toho jde a jsem za to rád. Jana nepotřebuje Senát, Senát potřebuje lidi, jako je Jana,“ uvedl.   

Upozornil na to, že některé zprávy se k lidem nedostávají. „Dneska nejnovější informace, kterou mám z velmi dobrých zdrojů. Vláda se dohodla s ČEZem a E.ONem, aby poslali vyúčtování až po volbách. Podvádějí a lžou,“ hřímal Rajchl.

(svob, prvnizpravy.cz, foto: twitter, arch.)Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 68%
transparent.gif transparent.gif
Ne 16%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 16%
transparent.gif transparent.gif