Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Hill: Migranti nepomohou - porodnost v USA klesla na rekordní minimum!

Hill: Migranti nepomohou - porodnost v USA klesla na rekordní minimum!

Podle zprávy Úřadu pro sčítání lidu se v roce 2019 americká populace zvýšila pouze o 0,5% - což je nejnižší míra růstu od první světové války, uvedl The Hill.

Ilustrační foto
4. ledna 2020 - 10:10

Tyto trendy jsou spojeny se snížením porodnosti a také s politikou administrativy Donalda Trumpa, která brání přílivu migrantů, tvrdí list.

Podle amerického sčítání lidu, v roce 2019 země zaznamenala nejpomalejší růst populace ve století, sdělil The Hill.

Podle zprávy úřadu vzrostl v posledním roce počet obyvatel USA o 1,5 milionu lidí, tj. o méně než 0,5% a činil 328 milionů. To je nejmenší nárůst od první světové války, poukázaly noviny.

Pouze osm států zvýšilo porodnost a ve 42 státech se v roce 2019 narodilo méně dětí, než v roce 2018. ˇUřad rovněž zjistil, že ve čtyřech státech ve Spojených státech, Maine, New Hampshire, Vermontu a Západní Virginii, míra úmrtnosti převýšila porodnost. .

„Přirozený nárůst je hlavním faktorem zvyšování počtu americké populace a za posledních pět let poklesl. V roce 2019, poprvé za desetiletí, se přirozený populační růst, tj. překročení porodnosti nad úmrtností, snížil na méně než jeden milion,“ říká Dr. Sandra Johnsonová, specialistka demografického oddělenísčítání lidu.


Hill také poznamenal, že ke zpomalení nárůstu americké populace přispěl pokles mezinárodní migrace. V roce 2019 bylo ve Spojených státech registrováno pouze 595 tisíc migrantů, což je nejmenší údaj za posledních 10 let. Pro srovnání, mezi lety 2015 a 2016 činil počet migrantů 1 milion.

Publikace připomněla, že přes současný pokles imigrace prezident Donald Trump nadále trvá na stavbě zdi na jižní hranici země, jakož i na dalších opatřeních, která komplikují proces přestěhování do Spojených států.

Podle úřadu pro sčítání lidu Čína zaujala místo Mexika jako země původu většiny imigrantů z USA. Většina cizinců přišla žít do států, jako jsou Florida, Kalifornie a Texas.

(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)