Svátek má: Erik

Zprávy

Velikost textu:

Hill: Podle WHO se USA mohou stát novým epicentrem koronaviru!

Hill: Podle WHO se USA mohou stát novým epicentrem koronaviru!

Světová zdravotnická organizace nevylučuje možnost, že by se Spojené státy mohly stát hlavním centrem epidemie COVID-19.

Ilustrační foto
25. března 2020 - 11:07

Odborníci poznamenávají, že počet nových případů v zemi výrazně vzrostl. Momentálně je v tomto ukazateli před USA pouze Itálie a Čína, uvádí The Hill.

Spojené státy se mohou stát novým epicentrem koronavirové krize v důsledku rychlého šíření choroby v zemi. Tento předpoklad byl učiněn Světovou zdravotnickou organizací (WHO), informuje The Hill.

„V současné době dochází ve Spojených státech k velmi výraznému nárůstu případů. Proto má země takový potenciál,“ řekla mluvčí WHO Margaret Harrisová na otázky novinářů.

Podle Harrisové bylo za poslední den v Evropě a ve Spojených státech hlášeno 85% nových infekcí. Přičemž 40% připadá na Ameriku.


Podle univerzity Johna Hopkinse byl COVID-19 potvrzena u více než 46,5 tisíce lidí a vyžádal si životy téměř 600 Američanů. Podle počtu lidí nakažených virem jsou USA na třetím místě za Čínou a Itálií, upozorňuje The Hill.
 
Tento týden se celosvětový počet nakažených zvýšil o více než 370 tisíc a odborníci WHO varují, že pandemie nabývá na síle. „Od prvního případu do prvních sto tisíc infekcí uplynulo 67 dní, 11 dní do druhé stovky, a pouze čtyři dny do třetí," řekl Tedros Adhanom Adhanom Gebreisus, generální ředitel organizace.
 
Podle hlavy WHO je izolace a udržování vzdálenosti důležitým způsobem, jak zpomalit šíření viru, ale jsou to jen ochranná opatření. Nevyloučil však, že trajektorie pandemie se ještě může změnit.

(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)