Svátek má: Libuše|Amálie

Zprávy

Velikost textu:

Hillary Clintonová zesměšňuje Trumpův dopis Erdoganovi

Hillary Clintonová zesměšňuje Trumpův dopis Erdoganovi

„Nesouhlasíš? Odstraňte své rakety z Kuby!“ Napsal by John Fitzgerald Kennedy takový dopis Nikitu Chruščovovi během raketové krize v roce 1962?

Hillary Clintonová
21. října 2019 - 09:01

V každém případě je to parodie tohoto stylu, kterou Hillary Clintonová zveřejnila v neděli 20. října na Twitteru, aby si užila legraci ze zprávy, kterou nedávno zaslal Donald Trump Recep Tayyip Erdoganovi.

Americký prezident napsal svému tureckému protějšku 9. října dopis s velmi nediplomatickým  tónem, aby se ho pokusil přesvědčit, aby zastavil svou ofenzívu proti Kurdům. „Nehraj tvrdě! Nebuď hloupý! “ a „Pojďme najít dobrou dohodu,“ navrhl miliardář Erdoganovi.

Parodický dopis, který se v neděli vydala Hillary Clintonová, je původně ze show minulého týdne na ABC hvězdného moderátora Jimmyho Kimmela. Představuje imaginární zprávu od JFK Chruščovovi psanou stejným tónem jako Donald Trump.


„Nesouhlasíš? Odstraňte své rakety z Kuby, “začíná dopis. "Každý řekne" Yay! " Chruščov! Je ten nejlepší. Ale pokud to neuděláte, každý řekne „Jaký kretén“ a nazve vaši  zemi  košem na odpadky „Sovětskou cibulkou“ .

Hillary Clintonová tak humorně zaútočila na svého soupeře Donalda Trumpa v prezidentských volbách v roce 2016. Údajně tento dopis našla v dokumentech JFK.


Donald Trump poslal svůj dopis Erdoganu v den, kdy Turecko nasadilo své jednotky, aby zaútočilo na Kurdy v severní Sýrii. „Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a nechcete být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - co bych udělal (pokud je to nutné),“ napsal prezident USA. „Historie vás bude soudit příznivě, pokud budete jednat spravedlivě a humánně. Pokud se věci pokazí, bude vás navždy považovat za ďábla,“ varoval Donald Trump znovu bez dalšího objasnění. „Nehraj tvrdě! Nenechte se zmást! uzavřel americký prezident. Zavolám ti později.“

V roce 1962 kubánská raketová krize mezi Spojenými státy a Sovětským svazem téměř uvrhla svět do jaderné války, když JFK a Chruščov těsně před spuštěním jaderné války našli diplomatické řešení.

(rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,tweet,foto:arch.)