Svátek má: Beáta

Zprávy

Velikost textu:

Hlavní chirurg USA k situaci koronaviru: „Všechno bude špatné“!

Hlavní chirurg USA k situaci koronaviru: „Všechno bude špatné“!

Ameriku čeká zvýšení počtu infikovaných koronavirem, uvedl ve vysílání NBC hlavní chirurg USA Jerome Adams.

Jerome Adams, hlavní chirurg USA
24. března 2020 - 04:20

„Chci, aby si Amerika uvědomila, že tento týden bude všechno špatné,“ řekl.

Adams kritizoval Američany, kteří opomněli doporučení úřadů a odmítli zůstat doma. Poznamenal, že někteří i nadále relaxují na plážích v Kalifornii a lidé stále míří do National Mall ve Washingtonu, D.C., aby se podívali na stromy třešňových květů, které kvetou každý rok. Varoval, že mladí lidé musí pochopit, že se mohou nakazit chorobou způsobenou koronaviry COVID-19 a že mohou být hospitalizováni a potenciálně na ni mohou zemřít.

Podle lékaře úřady nechtějí, aby jiná americká města sledovala cestu New Yorku, který se stal centrem epidemie v zemi.


Podle posledních údajů ve Spojených státech bylo zaznamenáno více než 33 tisíc případů (potvrzených a „předběžně pozitivních“) infekcí koronavirem, při nichž zemřelo 400 lidí.

Nicméně varování zní i z WHO, podle které na Spojené státy nyní připadá polovina zjištěných nových nakažených koronavirem a USA se tak mohou stát novým světovým centrem šíření viru.

Světová zdravotnická organizace 11. března označila vypuknutí nové infekce, kterou vyvolává COVID-19 a šířil se z Číny, za pandemii. Podle WHO bylo na celém světě nakaženo asi 330 tisíc lidí, zemřelo 14,5 tisíc.

(kou, prvnizpravy.cz, today.com, foto: repro nbc.)