Hlouposti Washingtonu jsou pro nás a pro svět nebezpečné

zprávy

Rusko a Spojené státy jsou dnes ve vzájemně neslučitelných pozicích a se současnými elitami USA není možný žádný dialog z různých geopolitických, ekonomických, historických a hlavně morálně-etických důvodů.

Hlouposti Washingtonu jsou pro nás a pro svět nebezpečné
Bílý dům
8. dubna 2021 - 06:20

Země bez médií je podřízena pošetilostem její vlády, a to je právě dnešní pozice Ameriky.   V jaderné éře je celý svět vydán na milost a nemilost pošetilostem Washingtonu. V současnosti nekompetentní hlupáci připravují jaderný Armageddon umístěním útočných raket na ruské hranice, píše v komentáři americký publicista Paul Craig Roberts.

Když se Washington zbavil Smlouvy INF, nyní hovoří o umístění raket na ruské hranice.   Jediným účelem těchto raket je umožnit první úder.   Jinými slovy, Kreml považuje rakety za předzvěst prvního amerického útoku.

Rusko nemá ani nepřátelskou ideologii ani žádné plány či aspirace na vojenské dobytí Západu.   Díky tomu Washingtonem neustálé vyvolávání jmen a falešná obvinění vypadají jako propaganda, která by měla ospravedlnit útok na Rusko. To je nesmírně nezodpovědné. Pokud Rusové vidí situaci takto, je nepravděpodobné, že by Kreml seděl a čekal na útok.

Evropské loutky Washingtonu, kterým je dovoleno bezohledně vládnout nad Evropany, jsou hloupí, nevěřili, že Washingtonu umožňují umístit útočné střely ve svých zemích. Výsledkem bude, že Rusko se zaměří na všechna velká evropská a britská města.

Jedná se o situaci s nebezpečím varovných chyb v systému vedoucích k jaderné válce.   Rakety na ruských hranicích neponechávají Rusku čas vyšetřovat, zda se jedná o chybu.   Během dlouhé studené války došlo k mnoha chybám varovného systému, ale byly včas zachyceny. To, co dělá Washington, je zhroucení času, což znamená, že jediná varovná systémová chyba by mohla zahájit jadernou válku.

Neokonzervativci jásali, když Washington zrušil smlouvu INF.   Proč povzbuzovat dramatickou strategickou chybu, která maximalizuje šanci na válku?   Místo toho by měla existovat široká poptávka po obnovení smlouvy ze strany odborníků na zahraniční politiku.   Problém je v tom, že Západ má propagandisty, nikoli odborníky.   Takzvaní ruští odborníci jsou v pravdě rusofobní.   Píšou z hlediska, že za vše může Rusko.

Zvažte například důsledek bezmyšlenkovité záruky poskytnuté Ukrajině, že Amerika jim pomůže, pokud Ukrajina obnoví svou invazi na Donbasu a zasáhne Rusko.


Rusko ví, jak bláznivá je ukrajinská vláda, a je oprávněně znepokojeno  tím, že záruka povede k obnovenému útoku na ruský lid na Donbasu.  Reakcí Kremlu je pokusit se zastavit útok řítícími vojenskými silami k ukrajinským hranicím.

Jak reagovala americká vláda a takzvaní „ruští odborníci“?

Volební zloděj v Bílém domě zavolal ukrajinskému prezidentovi a potvrdil „neochvějnou podporu svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny tváří v tvář pokračující agresi Ruska na Donbasu a Krymu“.  

Nemůžete být v USA odborníkem na Rusko, pokud nejste rusofobní. Na rozdíl od studené války 20. století neexistuje diskuse a nikdo, kdo by brzdil provokativní politiku, která povede k válce.

24. března podepsal ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij v podstatě vyhlášení války Rusku. V dokumentu nazvaném Prezidentský dekret č.117/2021 ukrajinský vůdce podporovaný USA prohlásil, že je oficiální politikou Ukrajiny převzít Krym z Ruska.

Následovalo také prohlášení, že Ukrajina si vezme zpět z Krym, a bylo možná podněcováno pobuřujícím a pošetilým prohlášením prezidenta Bidena, že" Krym je Ukrajina. "

Americký ministr zahraničí Antony Blinken, který byl hlavním architektem USA podporovaného puče proti Ukrajině v roce 2014, pokračoval ve zvyšování zájmu Ukrajinců a sliboval plnou podporu„ územní celistvosti “Ukrajiny ze strany USA. Mnoho Američanů se diví, proč se o územní celistvost Spojené státy zajímají jen z poloviny!

Aby toho nebylo málo, tak začátkem tohoto měsíce americký ministr obrany Lloyd Austin - který dříve působil ve správní radě výrobce raket Raytheon - zavolal svému protějšku na Ukrajině a slíbil 'neochvějnou podporu USA pro ukrajinskou suverenitu.' Vzhledem k tomu, že USA považují Krym za ukrajinské území, je pro Kyjev jednoznačně jasné zelené světlo, aby zahájilo vojenskou akci.

Washington také posílá zbraně.  Za poslední týdny dorazilo asi 300 tun nových zbraní a další jsou na cestě.Jak se dalo očekávat, Moskva reagovala na Zelenského dekret a na stále agresivnější rétoriku v Kyjevě a Washingtonu přemístěním vojsk a dalších vojenských prostředků blíže ke své hranici s Ukrajinou. Pochybuje někdo, že kdyby byly USA ve stejné situaci - například kdyby Čína v Mexiku nastolila nepřátelskou a agresivní vládu - mohl by Pentagon pohybovat vojáky podobným způsobem?

Krym je součástí Ruska od roku 1783.   V roce 1954, kdy byly Rusko a Ukrajina součástí stejné země, byl Krym připojen k ukrajinské provincii Sovětského svazu. Když se Sovětský svaz zhroutil, USA s použitím Jelcina začaly demontovat Sovětský svaz a vytvořily nezávislé země mnoha sovětských a dříve ruských provincií. Ukrajina byla oddělena od Ruska a stala se samostatným státem v roce 1991. Krym byl organizován jako autonomní republika a Rusko si zachovalo právo pokračovat v „parkování“ své flotily na Krymu na základě dlouhodobé smlouvy.

Když USA svrhly ukrajinského prezidenta Janukovyče a ustanovily loutkovou vládu, Krym hlasoval pro znovusjednocení s Ruskem.   Loutková vláda v Kyjevě vyprovokovala stažení Krymu a Donbasu z Ukrajiny represáliemi proti Rusům a zrušením oficiálního používání ruského jazyka.

Washington byl velmi frustrován tím, že nedokázal připravit Rusko o černomořskou námořní základnu, a posledních  sedm let dělá vše pro to, aby vyvolal konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem .

Je záhadou, proč to Rusko snášelo.

V určitém okamžiku se trpělivost vyčerpá.   Pokud Washington tento bod špatně vyhodnotí, přijde peklo.

(rp,prvnizpravy.cz.pc.roberts,foto:arch.)


Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 39%
transparent.gif transparent.gif
Ne 61%
transparent.gif transparent.gif