Svátek má: Blažena

Zprávy

Velikost textu:

Hrdinka z Majdanu: Připravme se na vojenské dobytí Krymu

Hrdinka z Majdanu: Připravme se na vojenské dobytí Krymu

Ukrajina musí být připravena „v každém okamžiku“ zahájit vojenské obsazení Krymu, uvedla bývalá poslankyně Nejvyšší rady Taťjana Černovolová, která je pro Kyjevě „tváří Euromajdanu“.

Taťjana Černovolová
3. března 2021 - 11:04

Ve svém vystoupení natelevizním kanálu Prjamoj prohlásila, že ukrajinská armáda by měla být „neustále“ připravena provést „vojenskou operaci k návratu“ poloostrova.

„Musíme být neustále připraveni uskutečnit vojenskou operaci, doslova zítra, abychom vrátili Krym," řekla politička.

A tato „osvobozenecká kampaň“ by měla být zahájena v okamžiku, kdy „v Rusku začínají turbulentní procesy“. Černovolová si je jistá, že stojí za to jen čekat, a poté bude možné se poloostrova zmocnit vojenskými prostředky.

„Ale na to musíš být připraven." a příprava není  jenom „stěžování“..Připomeňme, že když byla poslankyní, Černovolová se zabývala obranou a bezpečností Ukrajiny.  Bývalá politička z Majdanu aktivně čte zprávy o životě ukrajinské armády a obranného průmyslu, vypracovává analytické poznámky a nahrává je na Facebook.

Téma vojenské konfrontace s Ruskem je pro ni zároveň prioritou a považuje se za odborníka v této oblasti. Taťjana Černovolová  radí ukrajinskému vojenskému velení, jak porazit Rusko.

Zejména se domnívá, že Ukrajina může v bitvě vyrovnat nerovnost s Ruskem v tancích pomocí motorizované pěchoty vyzbrojené protitankovými raketovými systémy (ATGM).

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)