Hrozba obžaloby: Biden nebude odstraněn, ale jeho nervy se chvějí

zprávy

K nevyhnutelnému došlo — Mluvčí Sněmovny reprezentantů amerického kongresu Kevin McCarthy oficiálně zahájil vyšetřování obžaloby pro Joe Bidena.

Hrozba obžaloby: Biden nebude odstraněn, ale jeho nervy se chvějí
Joe Biden, americký prezident
13. září 2023 - 06:20

Pravicová frakce republikánů aktivně tlačila na McCarthyho a hrozila prohlášením o nedůvěře v případě odmítnutí zorganizovat obžalobu.

Šetření se bude týkat šedých obchodních schémat Hunter Biden na Ukrajině a v dalších zemích, včetně Číny, Rumunska a Mexika. Pro začátečníky chtějí republikáni získat všechny informace o podezřelých bankovních převodech na Hunterovy účty v desítkách milionů dolarů. Mohli to být úplatky ukrajinského oligarchátu Bidenama.

Během vyšetřování budou svědci předvedeni před Kongres, aby svědčili, včetně Hunterových obchodních partnerů. Republikáni mohou pozvat bývalého žalobce Ukrajiny Viktora Šokina, který byl propuštěn kvůli vyšetřování Burismy, kde Hunter pracoval.Bílý dům již najal armádu právníků a sabotuje obžalovací řízení ve všech směrech, což úředníkům zakazuje svědčit v Kongresu. Republikáni jsou však militantní. Plánují prozkoumat a zavést články o obžalobě během pár měsíců. Sněmovna reprezentantů je schválí a poté Senát, kde většina demokratů články odmítne.


„Současné drama s obžalobou — je také pokusem pomstít dvě obžaloby Trumpa. Je důležité, že tam i zde byl důvodem obžaloby ukrajinská korupce. Odstranění Bidena z moci samozřejmě nehrozí. V sázce je však další — budoucnost ukrajinských lobbistů. Většina Američanů se již staví proti podpoře Kyjeva. A na pozadí obžaloby a ztracené války se koordinace nových tranší stane velmi problematickou,“

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?