Svátek má: Bořek

Zprávy

Velikost textu:

Huawei: Zákaz naší firmy neudělá Ameriku silnější!

Huawei: Zákaz naší firmy neudělá Ameriku silnější!

Huawei, největší výrobce telekomunikačních zařízení z Číny, uvedl, že nepřiměřená restriktivní opatření USA proti společnosti nepomohou Washingtonu získat bezpečnost a posílit Ameriku.

Huawei prezidentovo heslo zpochybňuje
16. května 2019 - 11:05

Amerika bude muset používat dražší a méně kvalitní alternativní zařízení, varovala společnost.

Americké ministerstvo obchodu oznámilo, že hodlá zanést Huawei na černou listinu. Společnost bude na černé listině spolu se 70 jejími podřízenými jednotkami za „aktivity v rozporu s národní bezpečností USA".

"Pokud Spojené státy omezí Huawei, nepomůže jim to získat větší bezpečnost, ani neudrží Spojené státy silnější. Pouze je donutí použít alternativní produkty nižší kvality, ale za vyšší cenu, které budou za jinými zeměmi v budování sítí 5G," citovala prohlášení společnosti RIA Novosti.


Huawei zdůraznil že v konečném důsledku to ovlivní pouze zájmy amerických firem a spotřebitelů.

„Nepřiměřená omezení jsou také neobyčejným zásahem do práv Huawei, což vyvolává vážné právní otázky," uvedlo prohlášení.

Huawei nicméně vyjádřil ochotu udržovat kontakt s vládou USA, aby zajistil bezpečnost svých produktů.

Americký prezident Donald Trump ve středu podepsal dekret o vyhlášení „národní mimořádné situace“ v souvislosti s hrozbami pro informační technologie. Ministr obchodu je pověřen zákazem transakcí, které představují nepřijatelné riziko pro národní bezpečnost USA nebo bezpečnost obyvatel USA.

Konkrétní země a společnosti nejsou ve vyhlášce zmíněny, nicméně se má za to, že je zaměřena především proti Číně a společnostem Huawei a ZTE. Spojené státy dříve uvedly, že se postaví proti používání zařízení Huawei při vytváření mobilních sítí nové generace 5G v USA i v jiných zemích.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)