Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

I kdyby Rusové přiznali vinu u Smolenska, potáhneme na Moskvu?

I kdyby Rusové přiznali vinu u Smolenska, potáhneme na Moskvu?

Další rok vysvětlování příčin smolenské katastrofy je za námi. Kolik je to let? Rychle jsme vstoupili do druhé dekády objasňování, píše Krakauer na webu Obserwatorpolityczny.

Z místa havárie
10. dubna 2021 - 09:01

Hodně se děje, setkávají se zvláštní komise. Zajímavé je, že i zahraniční odborníci „z ničeho nic“ velmi rychle přestali být v módě, i když na dlouhou dobu a ve velkém množství brali naše veřejné peníze na vytváření beletrie, píše se dále v článku.

Hlavní vyšetřovatel se již hádá a je nepřijatelný i pro velkou část svého politického tábora. Zůstalo mu jen několik věrných hujerů.

Jedná se však pouze o loutkové divadlo, ačkoli herci mají svou vlastní autonomii, nejsou v této hře nejdůležitější. Ve skutečnosti se vůbec nepočítají, již byly použiti, pomohli získat moc, vytvořili správnou náladu a pokrytectví. V tuto chvíli je to celá komunita,  které vláda zaplatila za vytvoření pověsti (fikce).

Skutečné dění se odehrává o úroveň výš, právě tam, kde dnes existují tvůrci politik, kteří jsou schopni ukončit tuto fikci a přesto tak neučiní. Nějak se stalo, což je zajímavé samo o sobě, že nikoho nezajímá vysvětlení pravdy o sledu událostí a opomenutí, které vedly ke smolenické havárii, protože samotné příčiny havárie již byly vysvětleny.

Není to svým způsobem „vtipné“? Máme památník obklopený policií v centru hlavního města! Došlo k takové paranoii, že policie musí chránit Smolenské náměstí jako nejposvátnější tradici státních svátků v Polsku! To samo o sobě ukazuje rozsah paranoie, s níž máme co do činění, a jak se stala abnormální realita.


Ti, kteří způsobili tento nepořádek, jsou nyní v sídlech naší moci a vlády. Z neúspěchu, která vedla k tomuto osudovému dramatu, však nevyvodili žádné závěry. Navíc nebyly realizovány žádné skutečné změny v organizaci státu, což má za následek další nepořádek, který zažíváme u příležitosti dezorganizace tzv. národní imunizačního programu. Objevují se naprosto stejné mechanismy, pouze v makro měřítku, a obětí mocenské neschopnosti je více.

Naše hloupost a používání lží a fikcí pro vnitřní účely naší země zničila pověst u našich partnerů na Západě. Na Východě od nás téměř nikdo už nic neočekává.Bohužel však názor na zemi, která dokázala být tak nejednotná a neschopná provést proces vysvětlení leteckého neštěstí, se rovná klauniádě, kterou jsme v průběhu let ukazovali světu. Je zřejmé, že naši západní partneři nám to neřeknou přímo, ale realita je taková, že jsme jejich vztahy s Ruskem hodně komplikovali, a co je ještě důležitější - ukázali jsme, že se na nás nelze vůbec spolehnout, jsme nepředvídatelní a možná nejvíce je šokující, že nevíte, co máme na mysli, co provedeme.

Problém se smolenskou katastrofou je dystopický. I kdyby Rusové oficiálně přiznali, že postavili břízu s titan-wolfram-kevlarovým jádrem, co by se stalo? Půjdeme do války s Ruskou federací a Západ nás bude následovat do Moskvy? Možná ani ti duševně nemocní smolenští „odborníci“ nemají taková očekávání?

Tato katastrofa je bohužel neschopností a ostudou našeho státu, bez ohledu na to, zda se na něm podílely třetí faktory. Ukázalo se, jak fungujeme v extrémní situaci, jak nešikovní jsme a jak moc nemůžeme připustit chyby, analyzovat je a implementovat opravy do systému.

Smějme se sami sobě a nadále očekávejme, že Západ půjde do války s Ruskem, protože někomu ve Varšavě se to zdá být nezbytnou nutností. Pokračujme v životě v mlhách absurdit a nechme svět měnit se, vyvíjejme kvantové počítače, vakcíny, nové kulturní pohlaví a ještě více, ještě nebezpečnějších zbraní.

V tento smutný den si připomeňme všechny lidi, kteří tehdy zemřeli.

K havárii polského letounu Tu-154M Lux blízko Smolenské letecké základny ve Smolenské oblasti nedaleko Smolenska u vsi Pečersk[5] došlo 10. dubna 2010 v 10:41 moskevského času. Letoun přepravoval vysoké vojenské a politické představitele, kteří letěli z Varšavy do Ruska uctít památku obětí Katyňského masakru při příležitosti jeho 70. výročí. Havárii nikdo z osob na palubě nepřežil, zemřelo 96 osob (89 cestujících a 7 členů posádky), mimo jiné prezident Lech Kaczyński s manželkou Marií a prakticky celé nejvyšší velení polské armády – náčelník generálního štábu a velitelé pozemních, leteckých, speciálních i námořních sil.

Piloti se pokoušeli přistát na Smolenskou leteckou základnu v husté mlze, viditelnost byla snížena na asi 500 metrů. Letoun sestoupil hluboko pod normální dráhu přiblížení, zasáhl stromy a narazil do země, dopadl v zalesněné oblasti jen kousek od ranveje.[

Jak ruské, tak polské oficiální vyšetřování nenalezly žádné technické závady na letadle a dospěly k závěru, že posádka neprovedla přistání bezpečným způsobem v daných klimatických podmínkách a vybavení letiště. Polské orgány zjistily závažné nedostatky v organizaci a školení příslušné jednotky letectva, která byla následně rozpuštěna. Několik vysoce postavených členů polské armády rezignovalo pod tlakem politiků a médií.

O havárii se objevily různé konspirační teorie, například že byla politickou vraždou. Polské i mezinárodní vyšetřování však nenalezly žádné důkazy podporující tuto verzi.


(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny, wk, foto:arch.)