Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

Inaugurace se blíží, konzervativní síly pokračují ve svém odporu

Inaugurace se blíží,  konzervativní síly pokračují ve svém odporu

Inaugurace nového amerického prezidenta Joe Bidena se blíží. Jeho hlavním tématem by mělo být sjednocení země a jejího obyvatelstva. Taková prohlášení se však zdají být vzdáleným snem.

Washington se stal "posádkovým městem"
19. ledna 2021 - 09:01

Polarizace americké populace se po mnoho let prohlubuje, a to především díky radikalizaci liberálních politiků. Daně, potraty, zákazy zbraní, migrace, legalizace drog a LGBTQ byla jen některá z témat, která vyvolala živé diskuse. Volby v roce 2020 nejen odhalily stávající rozdělení, ale také jej významně posílily, což vedlo k politické krizi a razantnímu nastolení nové neoliberální vlády.

Liberálové tradičně dělají hlasitá, ale v podstatě prázdná prohlášení. Ve skutečnosti za dnešními slogany o sjednocení země stojí protesty BLM a násilí, které demokraté podporovali a podporují. Desítky úmrtí, stovky zadržených a nejrozsáhlejší protesty v historii USA, které nakonec vedly k diskriminaci bílé populace a označení konzervativních Američanů za teroristy - takto neoliberálové vytvářejí rovnost a sjednocují zemi.

I při nástupu do prezidentského úřadu Bidenův tým pokračuje v prázdných prohlášeních, což ve skutečnosti vyvolává mezi konzervativci stále větší pobouření.

Stejná Demokratická strana vedená Pelosiovou prosadila „genderově neutrální jazyk“ v Kapitolu. Změny, které byly schváleny, byly schváleny Sněmovnou reprezentantů USA 6. ledna, což znamená, že dokument o pravidlech použije místo „matka“, „otec“, „syn“ jazyk jako „rodič“, „dítě“ a „sourozenec“ atd. I přes to, že členům Sněmovny není oficiálně zakázáno používat genderový jazyk v komunikaci někteří pravicoví politici tvrdili, že genderová slova jsou zakázána.

Možná Joe Biden doufá, že sníží sociální rozpory tím, že jmenuje Kristen Clarke do funkce vedoucí oddělení pro občanská práva Ministerstva spravedlnosti USA, protože vehementně tvrdí, že černoši jsou fyzicky i psychicky nadřazení bílými.

Bidenovo prezidentství začíná skutečným zákrokem proti konzervativním bělošským Američanům, kteří se zasazují o hodnoty a normy, na nichž je založena jejich společnost. Byli označeni za teroristy, rasisty a antisemity. Biden podporuje jejich pronásledování.

Neoliberálové navíc s podporou Big Tech doslova likvidují konzervativce. Blokováním účtů prezidenta Trumpa a tisíců jeho příznivců na hlavních sociálních platformách, jednoduchým odstraněním alternativních sociálních sítí a obviněním z podněcování k násilí vyvolávají pouze rostoucí nespokojenost.

Aby Bidenova administrativa nenechala žádnou šanci opozici v informačním boji, získala podporu Hollywoodu, který si tradičně užíval útulný vztah s demokratickými prezidenty. Pokud Bill Clinton a Barack Obama zkrášlili své vztahy s filmovými hvězdami a významnými osobnostmi filmového průmyslu brilantně a patosy, během období Bidenu bychom měli očekávat, že se Hollywood stane skutečnou zbraní propagandy.Je nepravděpodobné, že by taková opatření bohužel nevedla ke sjednocení Spojených států, ale pouze k jejich sociální radikalizaci.

Přes veškeré úsilí více než 80 milionů lidí hlasovalo pro Trumpa a ještě více nepodporuje tvrdý neoliberalismus a globalismus, které jsou nyní oficiální ideologií vedení USA. Nelze je jednoduše potlačit a ignorovat a konzervativní organizace a aktivisté se přeskupují za odpor v nové normálnosti.

Přípravy Harrisova týmu na Bidenovu inaugurační ceremonii hovoří mnohými slovy. Kapitol se proměnil v pevnost, kde žijí ozbrojené jednotky. FBI a policie vedou masovou kampaň zadržování a pronásledování spolu s řadou podezřelých sebevražd.

Ani tato opatření nemohla stačit k tomu, aby donutila polovinu země uposlechnout. Vyvolávají jen prudší odpor. Stále více místních aktivistických skupin není spokojeno s novou neoliberální normálností.

18. ledna došlo poblíž Kapitolu k požáru během nácviku Bidenovy inaugurace, informovala NBC News s odvoláním na úředníka činného v trestním řízení. Přístup do všech budov komplexu byl uzavřen z důvodu „vnější hrozby“ a účastníci inaugurační zkoušky byli evakuováni.

Dokonce i MSM připouští, že Trumpovy myšlenky jsou členy Republikánské strany široce podporovány.

New York Times uvedl, že Trumpovy myšlenky „se zakořenily na základní úrovni (republikánské) strany a byly přijaty aktivisty, místními vůdci a volenými úředníky, i když se hrstka republikánů v Kongresu rozešla s prezidentem v rozhodujícící hodině."

S přihlédnutím k bezprecedentnímu tlaku na Republikánskou stranu prostřednictvím finanční manipulace, lovu na čarodějnice a diskriminace jejích příznivců, kteří stále představují přibližně polovinu populace, není divu, že její představitelé v Kapitolu se postavili proti násilí demokratů .

„Rozhovory s více než 40 republikánskými státními a místními vůdci vedené po obléhání Kapitolu ukazují, že hlasové křídlo strany udržuje téměř náboženskou oddanost prezidentovi a že tito příznivci ho neberou za zodpovědnost za násilí davů minulý týden. Opozice, která se proti němu objevuje mezi některými republikány, mu jen posílila podporu“, informoval The New York Times.


V mediální sféře mainstreamové sítě trpí ostrým odlivem uživatelů ve prospěch alternativních sítí, které chrání soukromí údajů o použití. Tento fenomén se již stal největší digitální migrací v lidské historii .

Patová situace přetrvává nejen v ulicích Washingtonu. Obchodní korporace aktivně prokazují svůj závazek vůči jedné ze stran a využívají své finance a vliv k vyvíjení tlaku.

Takže Národní střelecká asociace (NSA), která má velký vliv na vnitřní politiku Spojených států, zahájila formální bankrotové řízení a plánuje přesídlení do státu Texas. Sdružení sdružuje ty, kteří se zasazují o právo obyvatel USA vlastnit zbraně a aktivně se podílet na lobbování. Tradičně udržuje úzké vazby na republikánskou stranu a podporuje úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa.

Na druhé straně New York podporoval demokraty a přerušil vztahy s Trumpovou organizací. Někplok dalších organizací následoval tento příklad, včetně Professional Bank, Deutsche Bank a Signature Bank.

Bezprecedentní tlak a násilí vůči republikánům, americkému prezidentovi a obyčejným Američanům, které se stalo hlavní politikou Bidenovy administrativy, prohlubují rozdělení americké společnosti. Je těžké si představit, že Bidenův deklarovaný záměr sjednotit zemi je možný právě prostřednictvím těchto metod.

Agresivní akce týmu Harris / Biden s největší pravděpodobností povede k dalšímu rozdělení země. Navzdory tvrzením o návratu ke stabilitě a konci rozdělení, skutečná akce nového vedení vykazuje zcela odlišný trend.

Takovou strategii provokování nepokojů a následného získávání moci nad chaosem sledují neoliberálové po mnoho let. Demokraté a jejich sponzoři dříve používali k uchopení moci technologie ve stylu „barevných revolucí“ a volební techniky. Nyní používají stejné přístupy proamerických režimů zavedených kdekoli na světě, včetně těch na Ukrajině, které se rodině Bidenů tolik líbí. Dělají hlasitá prohlášení o míru, stabilitě a potřebě bránit demokracii, přičemž provádějí do očí bijící akce, které jsou v rozporu s veřejnými prohlášeními a jsou zaměřeny pouze na jeden cíl: zajistit moc a přinutit společnost, aby se podřídila novému režimu.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:arch.)Koho byste zvolili za prezidenta České republiky?