Svátek má: Ingrid

Zprávy

Velikost textu:

Independent: Británie je stále hluboce rozštípnuta kvůli brexitu!

Independent: Británie je stále hluboce rozštípnuta kvůli brexitu!

Podle nedávného průzkumu 54% Britů podporuje myšlenku, že jejich země by měla zůstat mimo EU, píše The Independent.

Ilustrační foto
12. března 2020 - 11:04

Stejný průzkum mezitím ukázal hluboké rozdělení mezi generacemi v otázce Brexitu: mladí lidé obhajují členství v EU a starší lidé jsou proti.

Ve Velké Británii stále dochází k hlubokému mezigeneračnímu rozdělení ohledně Brexitu, píše The Independent s odkazem na průzkum výzkumné společnosti BMG. Mladí lidé obhajují členství země v EU a respondenti ve vyšším věku - za odmítnutí účasti v bloku.
 
Celkově asi 46% respondentů uvedlo, že se chce s Evropskou unií znovu spojit, a 54% vyjádřilo názor, že Spojené království by mělo zůstat mimo unii.

 
Zároveň 63% respondentů ve věku 18 až 24 let, 60% ve věku 25 až 34 let a 51% ve věku 35 až 44 let vyjádřilo přání vrátit se do EU a 69% respondentů ve věku nad 65 let uvedlo opak.
 
Publikace dochází k závěru, že výzvy premiéra Borise Johnsona ke sjednocení a bratrství nebyly vyslyšeny, protože Spojené království je v souvislosti s rozhodnutím opustit Evropskou unii stále hluboce rozděleno.
 
Většina lidí s vysokoškolským vzděláním (61%) se rovněž vyslovila ve prospěch členství v EU, zatímco Britové, kteří nevystudovali vysoké školy, z velké části (74%) naopak proti setrvání v Evropské unii.


Vztahy mezi Spojeným královstvím a EU stále zaujímají jedno z prvních míst na seznamu priorit voličů: 49% respondentů je nazývá jedním z nejdůležitějších problémů, kterým země čelí, což je na druhém místě pouze za zdravím, dodává The Independent.

(kou, prvnizpravy.cz, independent.co.uk, foto: arch.)