Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

Jak dál Donalde? Uznání ruského Krymu nebo Jihočínského moře?

Jak dál Donalde? Uznání ruského Krymu nebo Jihočínského moře?

Ukázalo se, že Trump je horší než Hillary. Donald Trump v zahraniční politice je agresivnější, arogantnější, zločinnější než kdy ukázala Hillary Clintonová.

Donald Trump podepisuje deklaraci o Golanských výšinách
27. března 2019 - 03:20

„Nezáleží na tom, zda tuto politiku vykonává jako loutka sionistů  nebo o tom sám rozhoduje. Je prezidentem a je zodpovědný za mezinárodní politiku Spojených států amerických,“ píše von Freeman na blogu Schall und Rauch..

A co všechny Trumpovy volební sliby, pro které byl zvolen? Nic nedodržel. Žádné dobré vztahy s Ruskem, žádné rozpuštění NATO, žádné rušení a pokusy o svržení v jiných zemích, žádné pokračování stávajících válek, žádné snižování vojenské přítomnosti v zahraničí, atd. Jde podle hesla: "Co mi záleží na drbech včerejšího dne?" " a dělá přesně opak toho, co oznámil.

V pondělí Trump podepsal deklaraci, která uznává izraelskou loupež Golanských výšin. Tím dokázal, že není jen sionistickou loutkou, ale že je řízen Benjaminem  Netanjahuem.

Proto Netanjahu dostal orgasmus a nazval Trumpovo uznání "diplomatickým vítězstvím". Ačkoliv OSN vyhlásila izraelskou okupaci Golanských výšin za "neplatnou" a Arabská liga ji prohlásila za "masivní porušení mezinárodního práva".

„Toto uznání okupace území Sýrie je aktem banditismu a vysílá světu jasný vzkaz: Washington se nestará o mezinárodní právo, které je v Chartě OSN,“ pokračuje von Freeman.


Golanské výšiny jsou domovem asi 27.000 syrských občanů, kteří s Trumpovým rozhodnutím nesouhlasí.

Všechny země v regionu tento Trumpův krok odsoudily. Rusko také odsoudilo Trumpovo uznání a varovalo před „novou vlnou napětí“ na Blízkém východě v důsledku zjevného porušení mezinárodního práva Spojenými státy. Dokonce i severní soused Washingtonu Kanada vyjádřila odmítnutí. Ottawa ve svém prohlášení uvedla, že „neuznává trvalou izraelskou kontrolu nad Golanskými výšinami“.

Čína také kritizuje změnu americké politiky ohledně Golanských výšin a brání se proti „změnám faktů“. " Čínská vláda se brání jakémukoli pokusu změnit fakta a vyvolat napětí nad Golanskými výšinami," řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang.

„Trump nemá právo a zákonnou pravomoc legitimizovat okupaci," kritizovalo Trumpovo rozhodnutí syrské ministerstvo zahraničí.„Džungle je zpět. Jedná se o katastrofický odklon od celého mezinárodního práva. Kreml to potěší a bude uplatňovat stejné zásady ke Krymu. Peking bude tleskat a bude aplikovat stejné zásady na Jihočínské moře,“ napsal na twitteru  Carl Bildt, bývalý švédský ministr zahraničních věcí.

„Trumpova nekompetentnost jako hlavy státu je mimořádná,“ napsal na twitteru Hans Kristensen, ředitel projektu jaderných informací ve Federaci amerických vědců, „podkopává pět let odsuzování Ruska severoatlantickou aliancí  za anexi Krymu."


„Už jsem položil otázku, jak bude NATO a EU, ale i samotný Trump, nadále odůvodňovat ekonomické sankce vůči Rusku za „anexi“ Krymu poté, co Trump posvětil izraelskou loupež Golanských výšin,“ píše von Freeman.
Donald Trump nedomyslil, jaké toto uznání bude mít důsledky pro mezinárodní politiku. Působí pouze sobecky a krátkozrace pro Izrael a jako podporovatel kampaně svého přítele Netanjahua.

To, co dělá, není vůbec v zájmu USA. Jeho rčení: "Make America Great Again" se změnilo na "Make Israel Great Again".

To může vést k devíti válkám na Středním východě a přímé konfrontaci mezi USA a Ruskem a Čínou podporující Sýrii.


Ani Hillary by se nedopustila naprosté hlouposti a nezodpovědnosti !!!

AKTUÁLNĚ: „A už je tady další požadavek na "uznání" okupovaných území. Izraelští politici vyzvali Trumpa, aby uznal izraelskou suverenitu nad okupovaným Západním břehem. Pak už nebude žádné palestinské území a žádné řešení dvou států. Pokud dáte chamtivému sionistovi prst, chcete celou ruku!,“ dodává von Freeman.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)