Svátek má: Ferdinand

Zprávy

Velikost textu:

Jak hluboko jsme klesli! Jak potupné, že Evropa musí hledat pomoc v Číně!

Jak hluboko jsme klesli! Jak potupné, že Evropa musí hledat pomoc v Číně!

Tak, teď už víme, že kapitál má rozhodně národnost a dokonce i ... že má rasu a vyznává náboženství!, píše se na webu Obserwator Polityczny

Ilustrační foto
8. dubna 2020 - 10:10

Je to překvapivé, protože po celá léta - asi 30 let jsme slyšeli o tom, že kapitál nemá národnost, že je volný trh, že je globální vesnice, že kapitalismus - svoboda, liberalismus, vše je dovoleno, že byste měli vzít svůj osud do svých rukou a samozřejmě nejdříve musíte ukrást milion a také ukrást další miliony, píše v komentáři Krakauer a pokračuje.

Slyšeli jsme o tom, jak dobré je, že zahraniční společnosti přebírají naši ekonomiku, jaké dobré jsou výrobní řetězce, kterých se účastníme - přesun našich pracovních míst na Dálný východ. Slyšeli jsme nekonečně tragické idioty, jak služby vytlačují průmysl a že je lepší, jak je ekonomika založena na službách, protože je to přirozená cesta rozvoje, pokroku, modernosti a pohody.


Pravda není uprostřed, kapitalismus a neoliberalismus jsou čisté zlo, největší zkáza světa v jeho  historii, neboť to vždy vede k imperialismu! Je to jen nula,  jak můžeš dneska nosit masku? Samozřejmě, pokud ji máte - můžete ji nasadit. Je to kapitalismus poháněný prokletou neoliberální ideologií, která vedla k tomu, že dnes lidé umírají a infikují se navzájem, protože pro ně neexistují prostředky na jejich ochranu. Je to systém, který má vinu a lidé, kteří nebyli schopni donutit extrémně efektivní kapitalistickou ekonomiku, aby vyčlenila zásoby na „špatné dny“, rotující zdroje. K jeho nápravě v zásadě není zapotřebí nic moc, ale chybí zdravý rozum, protože v kapitalistické ekonomice jsou zásoby náklady a my nechceme nést náklady. Takže zde jsou výsledky. Kapitalismus se vyrovnal selhání socialistické ekonomiky. Problém není v systému, problém je v tom, zda je křivý, zlomený a nadměrně regulovaný nebo přiměřeně používaný?

Velmi dobře víme, jak kapitalistická ekonomika vypadala během největší prosperity - zhutnila bohatství a zvýšila chudobu do té míry, že v systému nemůže být napravena. Systém se chránil proti pokusům o změnu svých pravidel a slouží nejbohatším, ničí slabé a ochuzuje chudé.V současné době globální ekonomika upadla do recese. Přečtěte si tuto větu dobře. Ekonomika upadla do recese, i když se nic nestalo. Všechno ostatní se zrychluje, pouze měkké oblasti ekonomiky byly sníženy. To ukazuje, jak neuvěřitelně slabá je neoliberální kapitalistická ekonomika založená na tocích a směně - difuze, která umožňuje majitelům kapitálu, značkám a přístupu na trhy, vydělávat.

První věc jsou tzv rozvíjející se trhy – ty jsou „vycucané“, zmizel kapitál. Za druhé, cena aktiv považovaných za bezpečná se zvýšila. Za třetí se ukázalo, že neexistují žádné dolary. Celý svět, jakmile zjistil, že by mohl hlavně ve zlatě a drahých kamenech obchodovat, začal hledat dolary - jako měnu, kterou přijmou všichni. Nakonec, i když máte dolary - nemůžete koupit to, co potřebujete k přežití, včetně nezbytných osobních ochranných prostředků pro lidi. V posledních dnech německý tisk zveřejnil informaci o zabavení několika stovek tisíc masek Američany, které byly určeny pro Německo.

Burzy - virtuální hodnota generovaná kapitálem bez národností klesla doslova na čumák. I relativně bezpečné investiční fondy ztratily přibližně 25-35% (v průměru). Ceny měn, zemí považovaných za slabší, klesly - o 10-30% V dalším kroku začaly miliony lidí ztrácet zaměstnání. I když se nic špatného nestalo - přesto Čína začala posílat masky, kombinézy, respirátory a další potřebné vybavení, což výrazně sníží systémové problémy s dodávkou nejkritičtějších produktů. Jaký bude příští rok, pokud pozastavení stále bude pokračovat?


Země se zavřely potřebám svých trpících sousedů. Itálie se sama dopustila viny - což je samo o sobě xenofobní skandál. Ukázalo se, že v posledním pokusu je možné počítat pouze s Ruskou federací, jejíž aktivity daly světu nejen levnou ropu, ale Rusko bylo také jediným, kdo poskytoval humanitární pomoc zdarma Itálii a USA. To není propaganda ani fake news - to jsou suchá fakta.

Šokuje mě neefektivnost Evropské unie, která nemohla předvídat potřebu vytváření velkých strategických zásob - potřebných zdravotnických prostředků nebo zajištění odpovídající výrobní kapacity v její oblasti. To je šokující slabost, protože s finančními, technologickými a organizačními schopnostmi - obložení celé Evropské unie obličejovými maskami o výšce 1 metru je jen otázkou politické vůle. Proč nebyly předvídány žádné potřeby? EU se zabývala zástupnými problémy - údajně poškozenými menšinami - nebo mimozemskými problémy, které se pokusila prosadit svou vůli usadit se v Evropě, ale nezabývala se přemýšlením o budoucnosti.

Proto dnes lidé v Evropě umírají a vlády jednotlivých zemí žádají Čínu, aby poslala pomoc ... Jak hluboko jsme klesli! Jak potupné!


(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,foto:arch.)