Svátek má: Xenie

Zprávy

Velikost textu:

Ján Čarnogurský: Politologická panika v USA

Ján Čarnogurský: Politologická panika v USA

Ve Spojených státech vypukne politická panika. Už se bojí - liberálů - vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách 2024, píše na facebooku Ján Čarnogurský.

Ján Čarnogurský
23. října 2021 - 06:20

Známý americký politik Robert Kagan o tom píše v článku Washington Post z 23.září 2021 s názvem ′′ Naše ústavní krize už je tady (Naše ústavní krize už je na světě). Robert Kagan před lety napsal (posměšně), že Evropa pochází z Venuše a Spojených států z Marsu. Jeho žena Viktorie Noolandová není méně (nechvalně známá) diplomatka, který povzbudil kyjevské majdanisty tím, že v roce 2014 rozdal lemované housky a telefonoval, kdo může být v ukrajinské vládě a kdo ne (boxer Vitaly Kličko se do vlády nevešel) ... Victoria je nyní číslo tři na americkém ministerstvu zahraničí.

Robert Kagan píše, jak to Donald Trump nevzdal, a naopak se poučil z porážky voleb v loňském roce. Svou porážku považuje za zmanipulovanou, vítězství ve volbách mu bylo ukradeno a miliony Američanů, myslí si to jeho následovníci. Zmanipulované výsledky voleb byly povoleny hlavně hlasy zaslané poštou. Tohle je nejjednodušší předstírat. Prezidentské volby se řídí státní zákonodárci a státy, kde republikáni mají silné pozice, již mění volební zákony podle návrhů trumfů. Zatím se jim to podařilo ve 16 státech. Nejdříve se Trump soustředil na ovládnutí Republikánské strany. Dnes má ve svých rukou na 90 %. Vedoucí republikáni jako Mick Romney, Jeff Bush, Paul Ryan, který se proti Trumpovi postavil v rozhodujících dnech v lednu 6., například tím, že hlasoval pro jeho stíhání k podněcování obsazení kongresu 6. ledna, jsou ve straně personae non grata a v budoucnu nemají šanci.

Podle Kagana je dnes jasné, že Trump bude kandidátem Republikánské strany pro prezidentské volby v roce 2024 Trumpův program je Trump sám. Odboj liberálů proti němu za jeho vlády a zejména prezidentské volby v roce 2020 je nazýván útokem na svobodu a demokracii samotných Spojených států a podaří se mu vytvořit obraz jako jediný člověk schopný zachránit svobodu Spojených států amerických ....... Po příštích prezidentských volbách může být podmínka, že se volební obvody nebudou moci spojit, který kandidát jimi vyhrál. Ozbrojené skupiny budou míchány do sporů, v Americe má každý občan právo nosit zbraň. Spojené státy se propadnou do nepřátelských měst, oblastí, států.Robert Kagan označuje USA za největší krizi občanské války v 19. století. Miliony jeho stoupenců z vlastenectví do jejich země jdou za Trumpem. Materiálové motivy jsou bokem. Podle nich socialisté a sexuální devianti uzurpovali vládu v USA. Současné Spojené státy jsou považovány za okupované nepřátelskými kmeny. Trump pro ně ztělesňuje pokračování Reaganské revoluce. Mediální útoky na Trumpa jsou považovány za útoky na sebe sama, protože Trumpova vize světa je také jejich vizí. Silní finanční sponzoři se přidali na jeho stranu a velká média a sociální sítě ho budou muset přestat ignorovat, když vyhraje. Kagan apeluje na demokratickou stranu, aby podpořila (brala mezi sebou) Trumpovy odpůrce z Republikánské strany. Trump už vede vysoko v průzkumech. Přeje si, aby Demokratická strana neměla stejné kandidáty. Volby v polovině období budou pro Trumpa důležité příští listopad. Pokud se republikánům podaří ovládnout kongres, stane se z prezidenta Bidena ′′ trapná kachna ", trapná kachna a nebude moci schvalovat ′′ jeho ′′ zákony.

Robert Kagan svým článkem burcuje americké liberály, aby brzy poznali, co jim hrozí, a aby mohli zabít své řady. Ale nedává jim vítěznou vizi.

Na konci dalšího rohlíku. Optimismus Američanů (a světa?) ani nevytáhne další novinku. V kinech běží nejnovější pouto a autoři nechají Jamese Bonda zemřít. Ve filmu Není čas zemřít (Není čas zemřít) Jakub, dokonce na osamělém ostrově, padouch, který chce zničit svět, ale hrozí rozšířením nebezpečné látky na kontinenty, pandemie. James Bond proto přivolá na ostrov střelbu britských (Her Royal Majesty) raket, které ostrov zničí. On sám z ostrova neuteče a (pravděpodobně?) na ostrově zahyne. Opouští svou dceru - ne svého syna - s poslední Bond-girl. Nikdo se už nebude moci představit: jmenuji se Bond, James Bond. Ani nepatříme do baru, abychom si objednali dvojitou vodku s martini. Vynálezce nebezpečné látky (novičok?) má ruské jméno. Číslo 007 v britské tajné službě dostává žena-agentka.

Tolik překvapení najednou.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)