Svátek má: Erika

Zprávy

Velikost textu:

Japonský lékař označil situaci Diamond Princess za „děsivou“!

Japonský lékař označil situaci Diamond Princess za „děsivou“!

Japonský epidemiolog Kobe Iwata Kentaro považuje situaci na výletní lodi Diamond Princess v karanténě kvůli koronaviru u Jokohamy, za příšernou.

Kobe Iwata Kentaro, japonský lékař
20. února 2020 - 10:15

Jeho otevřené video zpráva byla zveřejněna na youtube. Jen do včerejšího dopoledne bylo video shlédnuto více než 800 tisíckrát.

Kentaro byl pozván na palubu Diamond Princess jako expert na infekční choroby. Která byla u břehů Jokohamy dána do karantény. Následně byl však požádán o opuštění lodi. V současné době je v určitém „uzavřeném prostoru“ izolován od ostatních lidí a pokračuje ve své práci.

„To, co jsem viděl, bylo příšerné. Dělal jsem tuto práci více než 20 let. Byl jsem v Africe během vypuknutí Eboly a v Číně během SARS a samozřejmě jsem si vždy uvědomoval, že existuje nebezpečí infekce. Ale nikdy předtím jsem necítil strach,“ řekl Kentaro.

V případě epidemie v jakékoli infekční instituci zpravidla existují „červené“ a „zelené“ zóny. V prvním musíte nosit ochranné masky a speciální obleky, ve druhé se můžete pohybovat bez zvláštního ochranného oblečení.

V případě Diamond Princess bylo vše provedeno nesprávně - lékaři smíchali „červenou“ a „zelenou“ zónu, v tomto ohledu nebylo jasné, na jakém území bylo možné se infikovat koronavirem a kde to bylo bezpečné. Výsledkem bylo, že se všichni cestující pohybovali po kabinách jak chtěli: někdo měl masku, někdo šel tak, jak byl. Virus se tak mohl volně šířit.

Lékařovou video zapadá do množící se kritiky japonského zdravotnictví ohledně potlačení epidemie koronaviru.

(kou, prvnizpravy.cz, youtube.com, foto: repro youtube)