Svátek má: Matěj

Zprávy

Velikost textu:

Jaroš: Vrátíme Krym i Donbas s pomocí mírových sil a nebo i bez nich!

Jaroš: Vrátíme Krym i Donbas s pomocí mírových sil a nebo i bez nich!

Můj cíl je vyhrát válku Donbas by měl být osvobozen a Krym vrácen na Ukrajinu, řekl Dmitrij Jaroš, bývalý vůdce Pravého sektoru, ve vysílání ukrajinské TV Zik.

Dmitrij Jaroš, bývalý vůdce Pravého sektoru
11. března 2018 - 13:03

„Potřebujeme válku a pak přemýšlet o politice. Tak to chápu. Ale nic nevylučuji - v životě se může stát cokoliv,“ zdůraznil Dmitrij Jaroš, bývalý vůdce Prvého sektoru.

„Samozřejmě věřím ve vítězství, jinak bych se neangažoval, samozřejmě vítězství bude,“ odpověděl Jaroš na otázku zda věří ve vítězství.

„V konkrétním případě, pokud hovoříme o Donbasu, je, samozřejmé osvobození území a jeho očištění od všech ničivých protistátních živlů, především těch, kteří se zbraní v ruce bojovali proti nám. Banditské podzemí zůstane, i po osvobození území. Domnívám se, že to lze udělat  s mírovými jednotkami nebo bez nich, ale  lze to udělat,“ vysvětlil Jaroš.

Jaroš oznámil velmi brzký návrat Donbasu Ukrajině!

„Samozřejmě musí se vrátit Krym, bez toho nemůže být žádné vítězství. To znamená, že bychom se měli alespoň vrátit na hranice země, ve které jsme až donedávna - až do roku 2014 - žili, abychom se vrátili na naše území,“ dodal Jaroš.

„Ukrajina má potenciál. Na vše chce čas,“ zakončil Jaroš.

(rp,prvnizpravy.cz,zik,foto:arch.)