Svátek má: Laura

Zprávy

Velikost textu:

Je koronavirus rasista?

Je koronavirus rasista?

Pán Bůh sice povolil koronaviru zabíjet lidi, ale je skandální, když v nejdemokratičtějším městě na světě – New Yorku virus neúměrně zabíjí černochy a Hispánce. Jednou tolik než bělochů.

Bill de Blasio, starosta New Yorku
9. dubna 2020 - 09:01

Starosta Bill de Blasio prý ví, čím to je, uvádí publicista František Roček. Nepoměr mezi mrtvolami podle starosty odrážejí ekonomickou nerovnost a rozdíly v přístupu ke zdravotní péči.

Dva důvody

Starosta de Blasio a Dr. Oxiris Barbot, městský komisař pro zdraví, prozradili světu, že někteří obyvatelé hispánského původu mohli být odrazováni od vyhledání lékařské péče protimigrační rétorikou poslední doby.

Kromě toho černošští a hispánští obyvatelé nejdemokratičtějšího města na světě jsou také neúměrně zastoupeni v řadách pracovníků, jejichž pracovní místa jsou na frontových liniích s koronavirem, čili pracují v různých komunálních službách. Potkávají příliš mnoho lidí, takže měli i větší šanci seznámit se s koronavirem.

Podle údajů města je úmrtnost různých etnických skupin následující (počet případů na 100 000 lidí):
  • Hispánci: 22 úmrtí
  • Černoši: 20 úmrtí
  • Bílí: 10 úmrtí
  • Asiaté: 8 úmrtí.

V prvním měsíci (březnu) byla řada čtvrtí s nejvíce potvrzenými případy v oblastech New Yorku s obyvatelstvem pobírajícím nejnižší střední příjmy.


Umělci zchudnou

Továrna na umělecko - kšeftařskou genialitu zvaná Broadway zůstane uzavřena alespoň do června. Zařídil to na newyorské radnici koronavirus. Radnice vyhověla.

Broadway League, obchodní sdružení zastupující tamní zábavní průmysl, uvedlo, že Broadway bude mlčet alespoň do 7. června.

Ale nad Brodwayí se vznáší věštba, že divadla zůstanou zavřené ještě déle. Očekává se otevření tohoto místa až kolem 4. července.

Umělecko – kšeftařské bytosti z toho mají menstruační problémy v hlavě, slušně řečeno, protože se dívají, jak před jejich očima chcípe na souchotě zlaté tele.

Broadwayský průmysl loni v sezóně vydělal 1,8 miliardy dolarů. Koronavirová pauza stojí tisíce pracovních míst a velko-miliony dolarů.Post scriptum
Ve středu jsem si přečetl, že za posledních 24 hodin došlo ve státě New York k 779 úmrtím na koronavirus, což byl denní rekord. Prostě New York musí být furt ve všem první.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)