Svátek má: Viola

Zprávy

Velikost textu:

Jen v červnu navštívilo Krym přes čtvrt milionu Ukrajinců!

Jen v červnu navštívilo Krym přes čtvrt milionu Ukrajinců!

Třebaže Porošenkova vláda a ukrajinští nacionalisté vedou militantní a bezprecedentně nenávistnou kampaň proti „ruskému“ Krymu, počet ukrajinských návštěvníků poloostrova narůstá.

Krymský most
8. července 2018 - 11:05

V červnu 2018 navštívilo Krym téměř o 38% více Ukrajinců než v květnu, uvedly internetové stránky ministerstva "dočasně okupovaných území a vnitřně vysídlených osob na Ukrajině".

Podle zveřejněných údajů překročilo v červnu 257 460 lidí a více než 41 tisíc vozidel v obou směrech hranici mezi Krymem a oblastí Cherson na Ukrajině.

Jak je uvedeno ve zprávě, v porovnání s předchozím měsícem se počet přejezdů zvýšil o 37,68%.


Už předtím šéf výboru Krymského parlamentu pro sanatoria a rekreační komplex a cestovní ruch, Alexej Černjak, upozornil, že tok turistů z Ukrajiny na poloostrov roste.

Ukrajina jakoby žila dvojím životem: na jedné straně nenávistná protiruská kampaň a zastrašování obyvatel vládou a mocenskými elitami včetně médií, na druhé straně její naprostá ignorace samotnými Ukrajinci, kteří uskutečňují návštěvy Ruska v milionech. Včetně nárůstu obchodu mezi oběma zeměmi.

Krym se stal ruským regionem po referendu, které se konalo v březnu 2014, kdy většina obyvatel poloostrova hlasovala za znovusjednocení s Ruskem.

(kou, prvnizpravy.cz, mtot.gov.ua, foto: arch.)