Svátek má: Artur

Zprávy

Velikost textu:

Joe Biden dostal peníze od lobbisty, pracujícího pro Nord Stream-2

Joe Biden dostal peníze od lobbisty, pracujícího pro Nord Stream-2

Prezident Joe Biden a jeho příznivci získali peníze pro financování kampaně od předního ruského lobbisty zastupujícího zájmy Nord Stream 2, uvádí New York Post.

Joe Biden, americký prezident
2. června 2021 - 06:20
 
Americká média uvádějí, že k tomu došlo jen několik měsíců předtím, než Bílý dům - již vedený Bidenem - ustoupil od sankcí vůči společnostem budujícím rusko-německý plynovod.

New York Post popisující případ připomíná, že Joe Biden uvedl, že nebude přijímat peníze od lobbistů, a zdůrazňuje, že nyní zveřejňované informace jsou obzvláště zajímavé kvůli tomu, odkud pochází financování kampaně demokratického kandidáta.Kdo je lobbista Richard Burt?

Jde o lobbistu Richarda Burta, bývalého velvyslance USA v Německu za vlády Reagana, a v současné době řídícího partnera McLarty Associates, lobbistické společnosti Nord Stream 2 AG , ovládané ruským Gazpromem.

Nord Stream 2 AG spolupracuje s pěti evropskými energetickými společnostmi: ENGIE, OMV, Shell, Uniper a Wintershall Dea a dokumenty potvrzují, že Burt zastupuje všech pět.

V říjnu 2020 podpořil Burt volební Bidenovu kampaň částkou 4 000 $ a dalších 10 000 $. přidělen k levicovému výboru Unite The County (v březnu loňského roku), hlásí „NYP“ na základě údajů FEC (Federální volební komise).

Média připomínají, že minulý týden Joe Biden zmírnil americkou pozici vůči Německu a Rusku a otázku výstavby Nord Stream 2 . Americké ministerstvo zahraničí uvalilo sankce na 13 ruských lodí, ale rezignovalo na společnost Nord Stream 2 AG odpovědnou za projekt. Mnoho odborníků vyhodnotilo toto rozhodnutí jakosouhlas s dokončením plynovodu.

Demokratický národní výbor (DNC) po zveřejnění New York Post oznámil, že vrátí peníze darované Richardem Burtem. Důvod?

USA-Rusko reset 2.0? Existují podrobnosti o Bidenově setkání s Putinem

Prezidenti USA a Ruska Joe Biden a Vladimir Putin se sejdou v Ženevě 16. června, oznámil White v úterý ...

DNC tvrdí, že když podnikatel předával hotovost, nevyhlásil, že je zahraničním lobbistou a neměl by být dárcem politické kampaně. Demokraté navíc tvrdí, že měl v rejstříku lobbistů vyhlásit jiného zaměstnavatele, než je zaměstnavatel.

Šedá eminence ve Washingtonu

Investigativní odborník z Centra pro responzivní politiku poznamenává, že i když je těžké zde najít něco nezákonného, „při čtení mezi řádky“ můžete vidět, jak vypadá ruský lobbismus ve Washingtonu.

Média také poznamenávají, že Burt byl dříve spojován s republikány, a v roce 2019 změnil politickou stránku barikády. Po mnoho let byl jednou z prominentních a respektovaných osobností Washingtonu v zahraničněpolitických kruzích. Měl také radit Donaldu Trumpovi při přípravě jeho prvního zahraničněpolitického projevu - který levicová média před několika lety horlivě vytýkala republikánskému kandidátovi.

(rp,prvnizpravy.cz,tvp,foto:arch.)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
31%