Svátek má: Dalibor

Zprávy

Velikost textu:

Joe Biden reagoval na předvolání syna: Chtějí si udržet práci u Trumpa!

Joe Biden reagoval na předvolání syna: Chtějí si udržet práci u Trumpa!

Audio záznam rozhovorů „Biden-Porošenko“, který zveřejnil ukrajinský poslanec Andrej Derkač, vyvolal v USA velmi předvídatelnou bouřlivou reakci ve světle bezprostředního oficiálního zahájení volebního závodu.

Joe Biden, demokratický kandidát na prezidenta USA
21. května 2020 - 09:01

Výbor Senátu USA pro vnitřní bezpečnost a veřejnou správu se rozhodl předvolat Huntera Bidena, syna bývalého viceprezidenta Joe Bidena. Senátoři chtějí zjistit, co udělal na Ukrajině.

Hlasování ve výboru jasně ukázalo stranický postoj k možnému vyšetřování. Usnesení podpořili všichni republikánští senátoři (8 osob), kteří požadovali předložení dokumentů týkajících se práce Bidena ml. v ukrajinské energetické společnosti Burisma, a všichni demokraté (6 osob) se vyslovili proti.

Návrh na předložení agendy od společnosti Blue Star Strategies, která spolupracovala s Burismou, přišel od předsedy výboru Ron Johnsona.


Ve volebním štábu Joe Bidena bylo samozřejmě vše vnímáno velmi negativně.

„Senátor Johnson by měl pracovat přesčas, aby zachraňoval životy Američanů, ale místo toho se snaží udržet si práci u prezidenta," řekl mluvčí volebního štábu Joe Bidena .Trumpův syn zveřejnil meme o krokodýlu a pedofilovi

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. zveřejnil na Instagramu meme, ve kterém krokodýl označil bývalého amerického viceprezidenta Joe Bidena jako pedofila.

Jak je uvedeno, meme se skládá ze dvou obrázků s rýmovaným popisem. První obrázek líčí samotného Bidena, který říká: „Uvidíme se brzy, krokodýle“ („Uvidíme se později, aligátore“), a pod fotografii krokodýla, který předpovídá politiku „Za chvíli, pedofile“.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)