Svátek má: Ludvík

Zprávy

Velikost textu:

Joe Biden: Trump je jako šéf nacistické propagandy Joseph Goebbels

Joe Biden: Trump je jako šéf nacistické propagandy Joseph Goebbels

Demokratický kandidát na šéfa Bílého domu Joe Biden uvedl, že během první úterní televizní debaty očekává „lži“ a „osobní útoky“ od Donalda Trumpa, přičemž republikánského prezidenta přirovnal k šéfovi nacistické propagandy Josephu Goebbelsovi.

Joe Biden, demokratický kandidát na prezidenta USA
27. září 2020 - 09:01

„Bude to obtížné,“ připustil bývalý viceprezident v rozhovoru vysílaném kanálem MSNBC. „Očekávám přímé útoky, zejména osobní útoky, to je vše, co může udělat,“ řekl na adresu republikánského prezidenta.

„Neví, jak diskutovat o faktech. Není tak chytrý, “pokračoval Biden, „o zahraniční politice ani o domácí politice toho moc neví. Opravdu nezná podrobnosti. “

Podle Joe Bidena  „to budou hlavně osobní útoky a lži“.

Joe Biden (77) bude v úterý večer čelit poprvé přímo prezidentovi, kterého slíbil sesadit z trůnu na konci kampaně, jejímž hlavním poselstvím je jeho výzva zbavit zemi Donalda Trumpa. Poté se před hlasováním 3. listopadu setkají ještě na dalších dvou debatách. Někteří z jeho příznivců se však obávají, že Joe Biden se během těchto televizních duelů „sesype“ pod rétorickými údery agresivnějšího republikánského miliardáře.

Senátoři: Hunter Biden dostával miliony dolarů i z Ruska

Samotný Donald Trump se nepřestává vysmívat nedostatku dynamiky svého rivala, kterého přezdívá „spící Joe“, s tím, že je na něm vidět senilita. Trvá také na tom, že Joe Biden, čistý produkt umírněného křídla Demokratické strany, je „loutkou“ radikální levice.

„Je trochu jako Goebbels,“ odpověděl v sobotu demokratický kandidát. Prezident podle něj aplikuje recepty šéfa propagandy nacistického režimu: „Opakovaně říká lež, opakuje lež, opakuje lež, opakujete lež, aby se lež stala samozřejmostí.“

(rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)