Svátek má: Radomír

Zprávy

Velikost textu:

John Sullivan: Mým posláním je zlepšit vztahy mezi USA a Ruskem

John Sullivan: Mým posláním je zlepšit vztahy mezi USA a Ruskem

Americký velvyslanec v Rusku John Sullivan dostal úkol od amerického prezidenta Donalda Trumpa ke zlepšení vztahů mezi Washingtonem a Moskvou.

John Sulivan a Vladimir Putin
9. února 2020 - 07:20

„Prezident Trump před šesti měsíci navrhl moji kandidaturu, a když se to stalo, řekl, že by chtěl, abych udělal vše, co je v mých silách, abych se pokusil zlepšit vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem," uvedl v rozhovoru pro  RBC John Sullivan.

„Doufám, že budu pokračovat ve skvělé práci, kterou tady přede mnou odvedl můj předchůdce, jsem z této příležitosti nadšen. Krátce před odchodem bývalého velvyslance z funkce a poté jsme několikrát diskutovali o způsobech konstruktivní interakce mezi Spojenými státy a ruskou vládou," uvedl velvyslanec.

Velvyslanec John Sullivan také poznamenal, že v současné době jsou vztahy mezi oběma zeměmi na nejnižší úrovni od konce studené války.


Senát schválil Johna Sullivana jako velvyslance USA v Rusku v prosinci 2019. Dne 5. února předal pověřovací listiny prezidentu Vladimiru Putinovi

Již před tím se Sullivan setkal s tajemníkem Rady bezpečnosti Ruska Nikolajem Patruševem a vedoucím účetní komory Alexejem Kudrinem.

(rp,prvnizpravy.cz,rt,foto:arch.)