Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

„Jsi zabiják?“, ptal se Putina americký novinář

„Jsi zabiják?“, ptal se Putina americký novinář

Na síti se objevil výňatek z rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem pro americkou televizní stanici NBC, píše ukrajinský web Strana.ua.

Vladimir Putin, ruský prezident
12. června 2021 - 10:10

Novinář položil Putinovi otázku:„ Jsi zabiják? Stejnou, na kterou Joe Biden odpověděl kladně.

Putin řekl, že „taková obvinění slyšel mnohokrát … zejména v boji proti terorismu  na Severním Kavkaze. Tyto zkratky  však nejsou něčím, čeho by se člověk mohl „co i jen trochu“ obávat,“  říká v rozhovoru.

Putin zároveň tvrdí, že se po celou dobu „řídil zájmy ruského státu a ruského lidu“.


Novináři také před Putinem uvedli jména lidí, jejichž smrt je spojena s prací ruských speciálních služeb: Anna Politkovská, Alexander Litviněnko, Sergej Magnitský, Boris Němcov, Michail Lesin.

V reakci na to prezident Ruské federace uvedl, že otázka byla podobná jako „špatné trávení“. Pouze slovní.“ Zároveň objasnil, že zmínění lidé zemřeli v různých dobách, z různých důvodů a z rukou různých lidí.

„Zacházel jsem s Lesinem dobře, zemřel v USA. Musím se tě tedy zeptat, jak tam zemřel," shrnul Vladimir Putin.

Bývalý náměstek amerického ministra zahraničí Stephen Beegan, který sloužil za Donalda Trumpa, vysvětlil, proč Joe Biden odpověděl kladně když byl dotázán, jestli považuje za ruského prezidenta Vladimíra Putina za vraha. Podle bývalého úředníka to šéf Bílého domu jednoduše „vyhrknul a, nepřemýšlel“.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)