Svátek má: Valdemar

Zprávy

Velikost textu:

Junge Welt: Ukrajina se stala štěkajícím psem na řetězu Washingtonu!

Junge Welt: Ukrajina se stala štěkajícím psem na řetězu Washingtonu!

Ukrajina opět prodloužila zvláštní status Donbasu, což ukázalo, že Kyjev nechce slyšet povstalecký region.

Štěkat, ale nekousat!
10. října 2018 - 11:06

Podle publikace Junge Welt přesně to očekávají západní patroni Ukrajiny, neboť pro Spojené státy je výhodné, aby země hraničící s Ruskem byla v podřízení a nadále utrácela své prostředky.

Ukrajinská Nejvyšší rada přijala minulý týden dva zákony, by měly být vnímány v souvislostech. Jak píše autor Junge Welt, parlament znovu zavedl „starý fašistický pozdrav" pro armádu a policii a do konce roku 2019 prodloužil také zvláštní status pro „některé oblasti Doněckého a Luganského regionu". Podle německého novináře tato dvě opatření vyznačují možnosti a hranice, které definují nebo poskytují ukrajinskému nacionalismu jeho západní ochránci.

„Zvláštní status povstalecké oblasti v Donbasu je fikce. Předpokládá se, že bude zaveden po regionálních volbách podle ukrajinské legislativy, což v praxi bude znamenat kapitulaci obou lidových republik," napsal autor.
 
Podle jeho názoru problém spočívá ve skutečnosti, že Minská dohoda o příměří, o niž se formálně opírá ukrajinské právo, považuje regionální volby za konečný bod procesu a předtím by se měly rozdělit bojující strany, provést amnestie a další ústupky na straně Kyjeva. Ale Ukrajina o tom nechce slyšet. A ve své vytrvalosti našla podporu u Spojených států.


Pokud budeme předpokládat, že se zákon o zvláštním statutu Kyjevem neprodlouží, tak Ukrajina bude představovat účastníka jednání, který nakonec podkopal proces z Minsku. Tohled Spojené státy také nechtějí, protože to by uvolnilo ruce vojenskému řešení problému, a pokud opět vypukne válka, pak negativní výsledek pro Ukrajinu bude velmi pravděpodobný.
 
„Kyjev je zaměřen na to, aby se udržel v nejistém postavení, což je pro Ukrajinu špatné. To je přesně to, co Spojené státy chtějí: ponechat otevřenou ránu na ruské hranici, aby i nadále pohlcovala zdroje a aby bylo kdykoli možné dotoho zasahovat. Klobása nacionalismu, na kterou se ukrajinský pes na řetězu Washingtonu nyní těší, je oživení fašistického pozdravu. Pes má právo štěkat a dokonce je povzbuzován. Ale kousat ještě nemůže," uzavřel autor materiálu.

(kou, prvnizpravy.cz, jungewelt.de, foto: arch.)