Svátek má: Alexandr

Zprávy

Velikost textu:

Kapitulace Španělska před Maury: Sevilla bude mít novou mešitu!

Kapitulace Španělska před Maury: Sevilla bude mít novou mešitu!

Sevilla, město s hluboce katolickou tradicí, bude mít svou první mešitu po 700 letech.

V současnosti je Sevilla katolická
28. května 2019 - 03:20

Jihošpanělské město má zajímavou historii protkanou důležitými událostmi. Rozhodnutí o mešitě si nevšimla většina Španělů a Sevillianů, stejně jako většina sdělovacích prostředků. Možná v očích Sevillianů je tato událost považována za součást „nevinné“ hry zvané multikulturalismus.

Katolická Sevilla bude mít svou první mešitu 700 let od reconquisty. Mnoho lidí se zeptá „co je špatně?  Je to přece  jen obyčejná mešita.

Před devíti lety došlo k pokusu o umístění mešity do Sevillské čtvrti San Jerónimo. Reakce sousedů byla jasná: NE!

Tento protest byl samozřejmě označen jako islamofobní, xenofobní a jinak„“fobní“ ze seznamu, který regresivní levice používá k útoku na vlastenectví.

Ale teď je to jiné

Na scénu tohoto politického divadla vstupuje muž jménem Frédéric Kanouté, bývalý hráč fotbalového týmu Sevilla FC, který chce dát 300. 000 euro na stavbu mešity.

„Dělám to proto, abych udržel islámské náboženství ve městě,“ prohlásil fotbalista Frédéric Kanouté.


V zemi, jako je Španělsko, kde muslimská populace dosáhla 4% a stále roste pod socialistickou vládou, otevření této zdánlivě nedůležité mešity spustí chuť k výstavbě mnoha dalších mešit. Stejný trend byl zaznamenán například v Barceloně.

S kapitulací dalšího města ve Španělsku se začínají třást evropské kořeny. Útoky na španělskou kulturu lze vidět denně.

Kastilský král Ferdinand III., který znovu dobyl Sevillu v roce 1248 řekl: „Nezbavil jsem toto město mohamedánské moci, aby tu stovky Maurů zůstaly, aby praktikovaly své obřady nevěřících.“

Frédéric Kanouté je malijský fotbalový útočník.. Matka je Francouzka a otec pochází z Mali. Je ženatý a má tři děti. V roce 1997 přijal islám. Začínal hrát v Olympique Lyonnais, pokračoval ve West Ham United a Tottenham Hotspur. V roce 2005 přestoupil do Sevilly FC. Nyní hraje v čínském klubu Beijing Guoan.

(rp,prvnizpravy.cz,voice,foto:arch.)