Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Katalánsko by se mohlo stát první islámskou zemí v Evropě

Katalánsko by se mohlo stát první islámskou zemí v Evropě

Za poslední čtyři roky muslimská populace v Katalánsku vzrostla o 20%.

Muslimové v Katalánsku
12. dubna 2019 - 03:20

Katalánsko má nejrychleji rostoucí muslimskou populaci ve Španělsku - a více islámských center než kterákoli jiná oblast ve Španělsku.

Ve Španělsku je smutným vítězem Katalánsko, zde je nejvíce muslimů a islámských center


To představuje 83 000 lidí za 4 roky. Riziko teroristických útoků se v tomto roce ztrojnásobilo, za socialistické vlády přišlo téměř 30 000 muslimů.

Tento „úžasný“ multikulturalismus nakonec, bohužel, explodoval v teroristických útocích v Barceloně v roce 2017.

Jaká byla následně  reakce katalánských politiků? Přijali závážná opatření?
No, vlastně ani ne.

Radikální separatisté chtějí zemi, kterou „milují“, prodat tolika lidem různých kultur a tradic. Jako by to nestačilo, starostka Barcelony, Ada Colauová, utratí 100.000 euro  ročně proti islamofobii.

Když Katalánsko vidí malou sílu vlastenců v této oblasti, může se zachránit před masivním přistěhovalectvím a velkou islamizací?
Bohužel ne prozatím. Kdyby Katalánsko dosáhlo nezávislosti, bylo by s největší pravděpodobností prvním islámským státem v západní Evropě.

Od roku 2011 do letošního roku se počet přistěhovalců zdvojnásobil. Představují více než milion lidí v populaci pouze 7 milionů.


Jak řekl Jakub I., král aragonský a hrabě barcelonský (1208-1276),: „Pro Boha a pro záchranu Španělska, osvobodíme tuto zemi od Maurů“

(rp.prvnizpravy.cz,defendeuropa,graf: defendeuropa,foto:arch.)