Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Každý už je unavený z Ukrajiny, situace se mění ve prospěch Ruska

Každý už je unavený z Ukrajiny, situace se mění ve prospěch Ruska

Bývalý poradce ruského prezidenta Vladislav Surkov hovořil o občanské válce na Donbasu i o možných opatřeních Ruska v ukrajinském směru.

Vladimír Zelenskij na návštěvě přední linie
13. června 2021 - 04:20

Politik se podělil o své komentáře k tomuto tématu v rozhovoru pro portál WarGonzo . Podle něj ve světě roste skutečné podráždění z chování ukrajinských úřadů.

V tomto ohledu Surkov uvedl, že "obecně pracuje čas pro Rusko, které „vyhrává mezinárodní situaci“, protože svět „Ukrajina unavuje“.

Rovněž věří, že problém nebude vyřešen „sám“ a že Ukrajinu lze „vrátit“ „pouze silou“. Je pravda, že okamžitě učinil výhradu, že tato síla „může být jiná“.

„Nejen vojenské síly.K dispozici je také síla speciálních služeb, a ta je různá. Existuje takzvaná měkká síla - notoricky známý pojem, ale také existuje, “řekl Surkov.Vysvětlil, že to může být také o ekonomickém a politickém vlivu. Zároveň je třeba poznamenat, že z ukrajinské strany je situace na Donbasu zvažována výhradně ve vojenském duchu.

O tom svědčí návštěvy prezidenta Vladimira Zelenského v zóně OOS . Během svých návštěv se setkává pouze s vojáky a jednoduše „zapomněl“ na místní obyvatele.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)