Svátek má: Ferdinand

Zprávy

Velikost textu:

Kdy je krize opravdu krizí?

Kdy je krize opravdu krizí?

Vlády jednotlivých států nemohou jednat nekonzistentněji než teď, kdy se snaží omezit šíření koronaviru. Přestože je postup v některých případech úspěšný, v jiných zemích nefunguje.

Ilustrační foto
7. dubna 2020 - 03:20

Rusko, Jižní Korea, Tchaj-wan, Maďarsko a mnoho dalších zemí - všechny reagovaly relativně rychle, jakmile se nový patogen stal známým, a uzavřely své hranice vůči cizincům. Letové spojení bylo přerušeno, byly také zkontrolovány a dodržovány zákazy letu, byly prováděny testy na hranicích a na letištích pro místní navrátilce a odpovídajícím způsobem byly provedeny. Počet lidí trpících koronavirem je díky přijatým opatřením zanedbatelný, píše se v článku na německém webu Freiwelt..

Mezitím německá spolková vláda zřejmě chtěla čelit výzvě a trumfovala se navzájem tím, že nedělala nic nebo mlátila prázdné fráze. Bylo až příliš pozdě, příliš pozdě, aby se lidé pustili do akce a překročili tak cíl. Základní práva jsou omezena nebo přepsána vyhláškami a usneseními mimo parlament. Takové nouzové vyhlášky připomínají temné časy německé historie. Tvrdí se, že to je jediný způsob, jak zvládnout koronakrizi. Ale kdy je krize opravdu krizí?Předpokládejme, že ve střední Sahaře, daleko od jakéhokoli lidského obydlí nebo obchodních cest nomádů nebo Berberů, existuje zemětřesení o síle 6,5 Richterovy stupnice. Nikdo by netvrdil, že se jedná o krizi. Avšak zemětřesení stejné velikosti v hustě obydlené oblasti by mohlo mít devastující důsledky a vést ke krizi. Konkrétně, když příslušná vláda opustí postiženou zemi a nepřijme nezbytná opatření. Samotné zemětřesení není krize, ale vládní neschopnost z toho krizí udělá.

Totéž platí o boji proti koronaviru v Německu. Okamžité uzavření hranic pro cizince, rozsáhlý zákaz letů, zejména u letadel z postižených zemí, jako je Čína nebo Írán, testy návratu lidí a další kroky ve správném čase by výrazně omezily šíření viru. Vláda se však nechtěla rozloučit s propagovanou politikou otevřených hranic a nedokázala zodpovědně chránit obyvatele země. Skutečné nebo předpokládané riziko koronaviru je zcela irelevantní. Merkelová a její vláda spali.

Nyní využíváte řadu základních práv, abyste skryli svou vlastní chybu a reagovali téměř panicky. Následky této paniky zatím nelze odhadnout. Německo není v koronakrizi,  ale v politické a především demokratické krizi. Skutečná krize, to je spolková vláda.Je koronakrize opravdu krize?

WHO oficiálně říká, že každoroční chřipka je vážnou globální hrozbou pro zdraví, která postihuje všechny země: každý rok se odhaduje celosvětově 1 miliarda případů, 3 až 5 milionů závažných případů a 290 000 až 650 000 úmrtí na onemocnění chřipky na celém světě.

Takže existuje až desetkrát více úmrtí na chřipku KAŽDÝ ROK, a přesto svět není v karanténě, nikdo není zamčený a žádné továrny nejsou uzavřeny. Média a politici nepanikaří. Proč nyní kvůli koronaviru???

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,schallundrauch,foto:arch.)