Svátek má: Slavomír

Zprávy

Velikost textu:

Kolaps dolaru rozpoutá v USA občanskou válku a rozpad USA

Kolaps dolaru rozpoutá v USA občanskou válku a rozpad USA

Ruský akademik a futurolog, prof. Dr. Igor Nikolaevič Panarin předpověděl kolaps dolaru a kolaps Spojených států před dvěma desetiletími.

Ilustrační foto
1. prosince 2019 - 06:20

Od uvalení západních sankcí, začalo Rusko rychle snižovat podíl dolarů na transakcích. Loňská smlouva na dodávku protiletadlových raketových systémů S-400 do Indie byla uzavřena v rublech, nikoli v dolarech. Není náhodou, že centrální banky na celém světě hromadí zlato jako alternativu k americkému dolaru, přičemž Rusko přesvědčivě vede v hromadění zlatých zásob.

„Poprvé jsem hovořil o rozpadu a zmizení Spojených států 9. září 1998! V rakouském Linci, kde Hitler vystudoval střední školu a zamýšlel v něm vybudovat muzeum, kde by nacisté shromáždili všechny kulturní artefakty ukradené po celém světě

V tomto roce se v Linci konala mezinárodní konference s názvem „Informační válka“. Na tomto shromáždění, ze 400 účastníků, z nichž 150 byli Američané, jsem byl jediným ruským zástupcem.

Před tímto hledištěm jsem nejen předpovídal, ale také jsem na videozáznamu ukázal, že USA se dělí na šest částí!,“ vzpomíná akademik a pokračuje.

„Když jsem vystoupil z placeného prostoru a prošel chodbou, nevěděl jsem, jak stovky lidí, kteří byli uvnitř, budou reagovat. Nejdříve ke mně přišel obrovský muž a nebyl jsem si jistý, jestli mě chce bít nebo chce něco úplně jiného. Objal mě a řekl něco stylově: Bravo! My Rakušané vás plně podporujeme a milujeme. Bylo na čase, aby se Američané chytli za nos.


Panarin, navzdory velkému americkému zahraničnímu dluhu, věří, že USA by utrpěly skutečný kolaps, kdyby se Rusko a Čína vzdaly svých dolarů v mezinárodním obchodu. Japonsko se také přidává. Uznává, že tyto tři země nemají zájem na bankrotu USA, ale okamžitě zdůrazňuje: prozatím! Situace se také dramaticky změnila, protože globální hospodářská krize umožnila Číně a Japonsku, aby se v podstatě staly regulátory globálních finančních trhů.

„V roce 1998 jsem předpokládal, že oblast Washington-New York, kde je soustředěna finanční elita atlantického pobřeží, by byla jednou z těch šesti částí, na které by se USA rozpadly. A víte, co je zajímavé: jeden z evropských analytiků, který reagoval na můj projev v Linci, přišel s návrhem, aby tato zóna byla součástí Evropské unie! Jak vidím v blízké budoucnosti, Texas a Kalifornie by byly nezávislé státy, zatímco jihozápadní USA by byly pod protektorátem Mexika. Je však mnohem realističtější, aby tyto státy USA byly propojeny s Mexikem mezistátními vazbami, tak jako bývalé sovětské republiky.


Pan Panarin předpovídá, že celá Jižní Amerika spolu s Mexikem a jeho „protektorátem“ budou brzy mít společnou měnu zvanou Bolivar. Odhaduje, že měnová unie by mohla v perspektivě - se zlatým dinárem jako penězi všech - byla schopna přilákat Írán, Indii a všechny státy mezi sebou a kolem nich. A že zóna ruských rublů bude nejen na bývalém území SSSR, ale také ve východní Evropě. To znamená, že Polsko, Česká republika a Slovensko budou mít zájem o přijetí rublu.

„Nakonec se všechny seriózní země připravují, ne-li na rozpad Spojených států, na kolaps dolaru jako světové měny. A v samotné Americe způsobí zničení dolaru občanskou válku nebo alespoň masové nepokoje ... Je možné, že ne všechno začne střelbou. Myslím, že to vše začíná skutečností, že bohaté země jako je Kalifornie a Texas přestanou dávat peníze do amerického rozpočtu,“ dodává ruský akademik a futurolog Panarin .

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)