Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Konečně: Válečný štváč opět u moci. Biden posílá bombardéry do Norska

Konečně: Válečný štváč opět u moci. Biden posílá bombardéry do Norska

Konečně mají USA opět „demokratického“ válečného štváče, zdá se, že Biden je nový Obama, který by až moc rád zahájil kampaň proti Rusku.

Joe Biden: Spasitel nebo válečný štváč?
12. února 2021 - 04:20

Nyní je špatný Trump pryč, ten  nechtěl vykopat válečnou sekeru během posledních čtyř let, ale nyní je Mojžíš Biden u kormidla jako zachránce a je již v útočném režimu a vysílá bombardovací letku do Norska jako hrozbu proti ruskému agresivnímu „medvědovi“..

Musíte si to celé představit obráceně: Putin pošle bombardovací letku do Mexika, otočí se s ruskou letadlovou lodí mezi USA a Kubou, vytí ze Západu by bylo ohlušující.


Slavnostní inaugurace nového amerického prezidenta Joe Bidena bylo přijato s hlubokým úlevným vzdechem, zejména v řadách vrcholných politiků se silným transatlantickým vlivem. Nyní z Bruselu, Paříže a Berlína existuje oprávněná naděje, že budou znovu spolupracovat za svobodu a lidská práva ve světě.

Pokud jde o „globální objednávku“, Biden nyní konkrétně navázal. Americko evropské velení (USEUCOM) uvedlo, že americké letectvo přesune 200 zaměstnanců včetně čtyř strategických bombardérů B-1 Lancer do Norska, přesněji na leteckou základnu Orland poblíž Trondheimu.

V prohlášení USEUCOM bylo uvedeno, že nasazené jednotky jsou pouze „zálohovým týmem pro plánované a dočasné mise v nadcházejících týdnech“.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)