Svátek má: Bořek

Zprávy

Velikost textu:

Kongresman vyzval k zastavení hysterie ohledně Ruska!

Kongresman vyzval k zastavení hysterie ohledně Ruska!

Člen Kongresu USA Thomas Massie vyzval k ukončení hysterie kolem Ruska a ukončení válečné rétoriky. Politik o tom napsal ve svém sloupci pro RealClear Politics.

Thomas Massie, kongresman
19. srpna 2018 - 11:06

Kongresman poznamenal, že posedlost vůči Rusku podkopává americké hodnoty a brání vytváření produktivních vztahů mezi zeměmi. Zdá se, že někteří američtí politici přestali podléhat uměle vytvořené posedlosti Ruskem.

Podle něj sdělovací prostředky, které „ztratily kontakt s realitou“, politici a úředníci nutí Američany uvěřit v pokračování studené války, a přesvědčují je, že zapojit se do dialogu s Rusy je zločin. Navíc Massie dodal, že jeho krajané jsou „nuceni" bát se každého Rusa ve Spojených státech.

„Údajné „obrovské ruské spiknutí" vyvolané demokraty a médii po volbách prezidenta Trumpa prostě normální Američany neznepokojuje," zdůraznil Massie.

Podle kongresmana jsou tvrdě pracující občané Spojených států znepokojeni otázkami týkajícími se pracovních míst, placení účtů a dobré budoucnosti svých děti.


Na závěr Massie uvedl skutečné hrozby Spojených států, včetně státního dluhu, nejistoty na hranicích a radikálního islámského terorismu.

Ve středu internetová stránka Kongresu zveřejnila návrh zákona s novými protiruskými sankcemi. Dokument obsahuje zejména omezení vůči politikům, úředníkům, podnikatelům a společnostem  spojených s ruskými energetickými projekty.

Navíc zákon zahrnuje sankce proti ruskému vládnímu dluhu. Autoři také navrhují zakázat vydávání licencí pro Američany k účasti na ropných projektech v Rusku.

(kou, prvnizpravy.cz, realclearpolitics.com, foto: arch.)