Svátek má: Rostislav

Zprávy

Velikost textu:

Korona-hnus: Příběh „britské“ mutace ukazuje bezradnost politiků

Korona-hnus: Příběh „britské“ mutace ukazuje bezradnost politiků

Jak toho víme stále málo o nájezdnících zvaných „koronavirus“ ukazuje hysterie po té, co nečekaně v sobotu 19. 12. 2020 vyhlásil britský premiér Boris Johnson pro třetinu Anglie tvrdý lockdown. Zhruba na týden v Evropě (a potažmo na planetě Zemi) hrozila kvůli tomu u některých osob smrt z vyděšení.

Boris Johnson, britský premiér
21. ledna 2021 - 09:01

Johnson tvrdou a bleskově zavedenou karanténu zdůvodnil nárůstem infekcí způsobených novou mutací koronaviru SARS-CoV-2 orazítkovanou názvem VOC 202012/01, nebo VUI-2020-12-01, ale též B.1.1.7. Nová mutace dostala ihned přízvisko „britská“. A začal blázinec, uvádí publicista František Roček v souvislosti s mutační hysterií.

Náhlé rozhodnutí o tvrdém lockdownu znepokojilo nejen obyvatele Britských ostrovů, protože Johnson oficiálně + veřejně + náhle prohlásil, že nová mutace je infekčnější o 40 až 70 %. Byla to obdoba varování, že se blíží hordy Hunů. Francie na 2 dny uzavřela spojení s Anglií a řada států na několik dní okamžitě přerušila letecké spojení.

Britsko cikánská mutace

Jenže, chybička se vloudila. Nějak se pozapomnělo, že mutace byla detekována na Britských ostrovech již v září 2020. A v době, kdy Johnson rozkázal, že třetina Anglie bude do druhého dne uzavřena do konzervy tvrdého lockdownu, na Slovensku již byla rozšířená také. Veškerá hysterická karanténní opatření byla pro kočku.

Britská mutace koronaviru představovala např. 57 % pozitivních případů z prosincového plošného testování v Trenčíně. Jak uvedla mluvčí Úřadu pro veřejné zdraví (OGE) Slovenské republiky Daša Račková, britská varianta byla potvrzen ve zmrazeném vzorku již ze 14. listopadu.

Když britská invaze na Slovensko byla v druhé polovině ledna oficiálně potvrzena, dostalo se jí mezi některými slovenskými soukmenovci neoficiálního pojmenování „cikánská mutace“.

Proč se rozšířila masivně v některých místech Slovenska? Hypotéza zní: Přivezli ji cikáni vracející se z Anglie, která pro ně přestala být kvůli brexitu přítulným místem.Britsko - nebritská mutace

Den po té, kdy Johnson v sobotu 19. 12. 2020 vyhlásil pro třetinu Anglie tvrdý lockdown, 20.12.2020 zveřejněná analýza rizik pro veřejné zdraví zveřejněná Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) uvedla, že několik případů s novou mutací koronaviru již oznámilo Dánsko a Nizozemsko a prý i v Belgii. Skutečnost ale byla divočejší - viz Slovensko.

Snaha o izolaci pevninské Evropy od nové mutace COV 2020 12/01 byla marná.

Britští vědci upozornili, že mají velmi dobrou infrastrukturu pro genetické analýzy koronaviru, a proto byla zjištěna přítomnost nové verze koronaviru právě na jejich území. Mutace COV 2020 12/01 již v té době působila v dalších evropských zemích.

Virolog Fabrizio Pregliasco z Milánské univerzity upozorňuje, že britský kmen nemusí být jenom „britský“, ale pouze ho jako první objevili v Anglii.

Ruth Tachezy(ová) z vědecké iniciativy Sníh, která spojuje desítky předních odborníků zabývajících se pandemií, například epidemiology, imunology nebo virology, pro zpravy.aktualne.cz  (Je to závod s časem. Britská mutace tu může rychle převládnout, upozorňuje viroložka, 19. 1. 2021) uvedla o Velké Británii více slovy totéž, co virolog Fabrizio Pregliasco:

„Sekvenuje (zkoumá) se tam 10 procent všech pozitivních vzorků. To je obrovské číslo. V takovém rozsahu, v jakém se analyzují varianty viru ve Velké Británii, se to jinde nedělá. Je to tím, že sledování tam bylo podpořené částkou 20 milionů liber. Nejspíš také proto Británie zaznamenala už přes 16 tisíc případů britské mutace. Například Dánsko objevilo jen 186 těchto případů a další země se také pohybují v desítkách či jednotkách případů. Míra toho, nakolik analyzují mutace viru, se liší stát od státu. Ale Británie je v tom naprosto unikátní….“

V prosinci 2020 kromě Severního Irska s pár případy nová mutace byla rozlezlá již po celých Britských ostrovech. V době vyhlášení tvrdé karantény na jihu a východě Anglie i velšský premiér Mark Drakeford varoval, že nový kmen koronaviru „je silně přítomný po celém Walesu".

Později bude zpětně analyzováno kdy se „britská mutace“ poprvé objevila v zahraničí. Opět se objevuje stejný problém jako v Číně.

Identifikace koronaviru Sars-Cov-2 v Číně nevypovídala nic o tom, kde koronavirus působil již v době první oficiální identifikace. Koronavirus byl již rozšířený po Číně a směřoval i do zahraničí. Z mezinárodního letiště ve Wuhanu mohl během prosincem, možná i listopadu, cestovat korona – hnus v těle člověka kamkoliv, kde na planetě přistávají letadla. Tam mohl koronavirus Sars-Cov-2 přestoupit do jiného letadla a letět ještě o kus dál.

Když přišel prosinec 2020, nelze se divit, že bez ohledu na francouzskou blokádu a další opatření, již kolem Štědrého dne se začaly objevovat informace o britskou mutaci koronaviru - třeba v Německu, Izraeli, v Dánsku, Itálii, Francii či Belgii, přidává se Španělsko a Švýcarsko atp. V prvním týdnu roku 2021 byla tzv. britská mutace potvrzena nejméně v 35 státech.

Samozřejmě se objevila mutace i v ČR. Importovaná byla z vánočního Německa, ale identifikována ze vzorků pozitivně vyšetřeného pacienta byla v ČR až v lednu 2021.

To potvrdila i Helena Jiřincová z Národní referenční laboratoře. Uvedla (ČT24, 19. 1. 2021 ve 22:00 hod.) v rozhovoru na otázku jak dlouho se britská varianta šíří v ČR: „To nemůžeme říct. Nemůžeme ani říct, že vznikla v Británii. Mohla se po Evropě šířit dřív…“


Politické koronavirové mrchožroutství


Momentální poslanec ODS Pavel Žáček, profesionálně vyškolený antikomunista a zaklínač zlých duchů z  východních států (s podporou Fulbrightovy nadace v letech 1995–1996 absolvoval John Marschall Fellowship na Center for Russian and East European Studies (CREES) Stanfordovy univerzity v USA) v televizní debatě (ČT24, 19. 1. 2021 po 22:00 hod.) také v jedné z debat na téma nové tzv. britské mutace uvedl: „…Bylo to prezentováno jako britská varianta viru. Ten vir byl původně čínský… Srovnal bych, jak reaguje demokratické společenství, Británie a EU, oproti reakci totalitního státu, ČLR, která nebyla schopna chránit občany.“

Na další politické protičínské výlevy ale nedošlo, protože by to bylo mimo téma.

K tomu lze dodat, že Žáček je asi mentálně mimo: Chce srovnat demokratická společenství „s ČLR, která nebyla schopna chránit občany“, což je bláznivé. Vždyť naopak Čína potlačila na svém území koronavirus, na rozdíl od demokratických států v EU a USA. A provádí masívní protiopatření při současném výskytu menšího množství nových případů.

Naopak ve středu 20. 1. v Británii zemřelo 1820 lidí s covid-19, ve středu již druhý den v řadě jde o rekordní počet úmrtí. V úterý 19. 1. zdravotnické úřady ohlásily 1610 mrtvých. Vládní poradce Patrick Vallance přirovnal aktuální situaci v britských nemocnicích k válečné zóně.

To jenom podtrhuje Žáčkovu poslaneckou tupost. V boji s pandemií nerozhodují demokratické žvásty, ale praktická opatření. Třeba až na hranici karanténního stanného práva – jako v Číně.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)