Svátek má: Heřman|Hermína

Zprávy

Velikost textu:

Koronavirus: Na Ukrajinu čeká totální kolaps a hladové nepokoje

Koronavirus: Na Ukrajinu čeká totální kolaps a hladové nepokoje

Neschopnost kyjevské vlády a nezavedení adekvátních karanténních opatření proti koronavíru povede k úplnému kolapsu a hladovým nepokojům po celé Ukrajině, řekl .bývalý partner prezidenta Zelenského oligarcha Igor Kolomojskij.

Ilustrační foto
22. března 2020 - 11:04

A  organizátor batalionů a bývalý náměstek hejtmana Dněpropetrovska Hennadij Korban na své facebookové stránce napsal:.

„Kvartal 95,  produkční společnost, kde Vladimira Zelenskij působil i jako herec, již není   , není zábavná.

Zavedení nouzového stavu v celé zemi je hloupé, marné a špatně koncipované opatření. V této situaci by měl být orgán pro nouzová opatření převeden na místní úřady, aby mohly v závislosti na situaci přijímat rozhodnutí..

Tato opatření musí být jasně popsána a regulována. A nesmí zasahovat do života lidí.
Nežijeme v komunistické Číně, kde je taková mobilizace možná, kdy životně důležitá infrastruktura a vybavení patří státu.

V důsledku toho by měl být model pro nouzová opatření odlišný. V opačném případě může nouzový stav na Ukrajině vést ke katastrofě a stavu, kdy vodovody přestanou fungovat a dojde k výpadkům energie a nepokojům z hladu. Aby se předešlo těmto důsledkům, je nutné poskytnout finanční prostředky místním úřadům. A pokud žádné neexistují, budou potřebovat střednědobé a krátkodobé hotovostní půjčky. Přednost by měla být dána zdravotnickým zařízením a zdravotnickému personálu, který tam pracuje.

Supermarkety a trhy s potravinami by neměly být uzavřeny. Veřejná doprava musí fungovat. V této situaci je důležité omezit pohyb osob starších 60 let. A zároveň organizovat logistiku jejich bydlení. Například v Dněpropetrovsku je více než 200 000 důchodců. Je snadnější zásobovat tyto lidi, když všichni ostatní pracují, “píše na facebooku Korban.

Korban se rovněž domnívá, že pro zcela nekompetentní ukrajinské úřady musí být zaveden mimořádný stav, aby země mohla mít alespoň šanci na přežití.


„Máte dojem, že v kokpitu letadla, ze kterého řídí Ukrajinu, jsou sedící děti, které z nevědomosti stisknou všechna tlačítka a bez rozdílu zatáhnou za všechny kliky. Nejlepší je vstoupit do nouzového stavu tam v kokpitu, jít na autopilota a přistát tak či onak, “řekl bývalý úředník.

Připomeňme, že opatření zavedená Vladimirem Zelenským a jeho týmem, který má „čelit“ epidemii koronaviru, vrhla do chaosu a úplně ochromila Kyjev a mnoho dalších významných ukrajinských měst.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)