Svátek má: Dalibor

Zprávy

Velikost textu:

Koronavirus si vyžádal více amerických životů než vietnamská válka!

Koronavirus si vyžádal více amerických životů než vietnamská válka!

Počet úmrtí způsobených koronavirovou infekcí ve Spojených státech přesáhl 58 300, čímž překročil ztráty Ameriky ve vietnamské válce, píše The Independent.

Ilustrační foto
30. dubna 2020 - 04:20

Jak je zdůrazněno v materiálu publikace, v současnosti se počet Američanů infikovaných koronavirem odhaduje na více než 1 milion lidí, což je téměř třetina všech infikovaných na světě.

Počet Američanů zabitých koronaviry přesáhl 58300, překročil americké ztráty ve vietnamské válce, uvádí The Independent. Jak zdůrazňuje britský novinář, za tři měsíce si pandemie vyžádala více amerických životů než ve „více než dvou desetiletích“ operací ve Vietnamu, kde Spojené státy ztratily 58 200 lidí.

Během „nejsmrtelnějšího roku“ vietnamské války - 1968 - bylo zabito více než 17 000 amerických vojáků, z toho 246 bylo zabito 31. ledna, což se stalo nejhorším americkým dnem konfliktu; zatímco koronavirus v nejtěžších dnech pandemie připravuje podle The Independentu více než 2 000 Američanů o život denně. Podle britských novin navíc univerzita Johna Hopkinse uvedla, že v úterý celkový počet lidí nakažených ve Spojených státech přesáhl 1 milion lidí.


Americký prezident Donald Trump, který odpověděl na otázku novináře na tiskové konferenci v pondělí, zda si „zaslouží“ znovuzvolení, pokud za šest týdnů pandemie zemře více Američanů než během vietnamské války, připustil, že Amerika „ztratila mnoho lidí“ , ale připomněl, že podle počátečních předpovědí měly na koronavirus zemřít více než 2 miliony Američanů, zatímco při současné dynamice dosáhne celkový počet úmrtí 60 až 70 tisíc.

Jak připomíná publicista Independentu, Trump se opakovaně přirovnával s „válečným prezidentem“, který musí bojovat proti „neviditelnému nepříteli“.

Spojené státy jsou výrazně před všemi ostatními zeměmi, pokud jde o úmrtnost na koronavirus, a v současné době téměř třetina všech infikovaných a více než čtvrtina všech mrtvých na virus na světě jsou Američané, píše novinář. V souvislosti s „prudkým nárůstem“ počtu úmrtí se země snaží vyřešit problém nedostatečné rychlosti testování na koronaviry, poznamenává The Independent.

(kou, prvnizpravy.cz, independent.co.uk, foto: arch.)