Svátek má: Dobroslav

Zprávy

Velikost textu:

Kravčuk: Začněte dialog s Moskvou!

Kravčuk: Začněte dialog s Moskvou!

Minskský proces je zcela neefektivním typem jednání, Ukrajina se musí vrátit k Budapešťskému memorandu a zahájit dialog s Ruskem o Donbasu.

Leonid Kravčuk, první ukrajinský prezident
3. července 2019 - 07:20

Takové prohlášení učinil první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk v televizním pořadu „Epicentrum ukrajinské politiky“ na televizním kanálu NEWSONE.

„Vždycky jsem říkal, že Minský proces není ve své podstatě efektivní. Dokonce i v Evropě už říkají, že se již vyčerpal. Nelze vyřešit základní otázku Ukrajiny o územích a vyřešit vojenský konflikt v Donbasu,“ řekl.

„Jsem pro, abychom se vrátili k budapešťskému procesu. Abychom zjistili, jak ho rozšířit, jak ho změnit, ale vrátit se k němu. Musíme zahájit dialog s Ruskou federací, abychom zastavili válku. Ale nemusíme obviňovat Ukrajinu za nečinnost, Ruská federace také nejde vstříc setkání, " pokračoval Kravčuk.


Jak uvedl dříve OBOZREVATEL, tajemník NSDC Aleksandr Danilyuk již dříve informoval, že ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij opět jmenoval Leonida Kučmu jako zástupce Ukrajiny v Trilaterální kontaktní skupině v Minsku, neboť má řadu nových návrhů pro Donbas.

(rp,prvnizpravy.cz,obozrevatel,foto:arch.)