Svátek má: Miloslava

Zprávy

Velikost textu:

Kreml: Mayová a Johnson se budou muset Rusku omluvit!

Kreml: Mayová a Johnson se budou muset Rusku omluvit!

Britská premiérka Theresa Mayová, a šéf ministerstva zahraničních věcí Boris Johnson budou muset omluvit Rusku za obvinění proti Moskvy ohledně otravy Sergeje Skripala a jeho dcery.

Omluví se Theresa Mayová Rusku?
4. dubna 2018 - 10:15

Prohlásil to mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v komentáři k výsledkům odborníků z britské tajné laboratoře výzkumného střediska „Porton Down“, kteří nedokázali určit na zemi původu látky, kterou byl Skripal tráven.

Peskov uvedl, že „jejich teorie není v žádném případě potvrzena, protože to nelze potvrdit".

„Ruská strana od počátku říkala, že s tím nemá nic společného. Ale britský ministr zahraničí, který obvinil prezidenta Vladimira Putina, a předsedkyně vlády Spojeného království se musí podívat do očí svým kolegům v EU, kterým cosi napovídali,“ uvedl Peskov.

Poznamenal, že „se nějak se budou muset omluvit ruské straně". Peskov ale dodal, že „je to stále dlouhý příběh, a marasmus zašel příliš daleko."

V Porton Downu nedokázali, že Skripal byl otráven látkou z Ruska!!!


Ruský přeziden Vladimír Putin byl v Turecku informován, že ředitel laboratoře v Portonu Down řekl, že pracovníci laboratoře nebyli schopni zjistit "zemi původu tohoto nervové látky".

„Nemohou určit zemi původu, včetně toho, že nemohou říci, že tato látka byla vyrobena v Ruské federaci. V tomto ohledu je zaprvé překvapující rychlost, s jakou byla propagována protiruská kampaň," řekl prezident. „Samozřejmě nás zajímá úplné vyšetřování. Chceme, aby bylo toto vyšetřování umožněno, a my se spoléháme na získání příslušných materiálů, protože mluvíme o občanech Ruské federace. Jak víte, vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení, a bude samozřejmě vyšetřovat," uzavřel.

„Nebudu se divit, pokud dnes nebo zítra Theresa Mayová a celý skvělý tým řekne, že všechny jejich projevy v parlamentu a vytváření celosvětové koalice mají na svědomí ruští hackeři, kteří se vloupali do Disneyova animovaného sdudia, neboť ve skutečnosti všechny nesmysly neříkali,“ reagovala ironicky mluvčí ruského MZV Maria Zacharová na své facebookové stránce.

„Co budou říkat nyní? Budou i nadále lhát, vyhmlouvat se, překládat vinu jeden na druhého. Proč? Protože to nedělají poprvé. Řeknou  zítra na briefingu, že v jednom z ... Zítra dopovím. Unikátní příběh," dodala Zacharová.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, facebook.com, foto: arch.)