Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Krvavé ztráty ukrajinská armády při pokusu prolomit pozice LLR!

Krvavé ztráty ukrajinská armády při pokusu prolomit pozice LLR!

Ukrajinská armáda utrpěla těžké ztráty při neúspěšném pokusu prolomit pozice Luhanské lidové republiky (LLR) v obci Želobok v Slavjanoserbské oblasti.

Ilustrační foto
24. srpna 2018 - 04:20

Agenturu Luganskinformcentr o tom informoval ve čtvrtek zástupce luhanských milicí Andrej Maročko, uvedla agentura TASS.

„V současné době se nepřítel pokoušel získat nové pozice v části obce Želobok. V 07:50 vojáci sil mechanizovaného útvaru 53. brigády se pohnuly směrem k nám,“ řekl. „Byli jsme nuceni zahájit v reakci palbu, která zničila palebné body ukrajinské armády. Ukrajinská jednotka ztratila nejméně čtyři lidi zraněné a tři mrtvé a byla vypuzena na předchozí pozici."

Maročko dodal, že situace v oblasti zůstává napjatá v poslední den ukrajinská armáda dvakrát porušila příměří.


Předtím ve čtvrtek během projevu v Kyjevě na zahájení výstavy moderních zbraní a vybavení prezident Ukrajiny Petro Porošenko uvedl, že v oblasti Želoboku zahynuli čtyři ukrajinští vojáci a sedm bylo zraněno.

Od roku 2014 členové kontaktních skupin oznámili více než 20krát, že se dohodli na dodržování režimu příměří v regionu. Ukrajinské bezpečnostní síly opakovaně porušily podmínky příměří, včetně zahájení palby z velkých ráží, minomety a tanky, které měly být z těchto míst odvezeny v souladu s dohodou v Minsku. K 29. srpnu v očekávání zahájení školního roku v Donbasu má přijít další příměří, kterou strany dohodly 22. srpna v Minsku na zasedání podskupiny pro bezpečnost kontaktní skupiny.

(kou, prvnizpravy.cz, tass.ru, foto: arch.)