Kurz: Masová migrace vedla v Evropě k obrovským problémům

zprávy

Masová migrace lidí ze zcela odlišného kulturního prostředí, lidí s nízkým nebo žádným vzděláním, vedla k velkým problémům v Evropě, uvedl rakouský kancléř Sebastian Kurz v rozhovoru pro „Bild“.

Kurz: Masová migrace vedla v Evropě k obrovským problémům
Sebastian Kurz, rakouský kancléř
27. července 2021 - 03:20

Politik upozornil na „bezpečnostní situaci na některých francouzských předměstích, a na to co jsme museli znovu a znovu zažívat v Belgii a v dalších zemích, včetně Rakouska“.

Během rozhovoru kancléř připomněl, že nedávno ve Vídni „několik mladých afghánských mužů omámilo, znásilnilo a zavraždilo 13letou dívku a poté ji odhodilo jako předmět“. Kurz poznamenal, že „nikdy nesmíte udělat tu chybu, že byste všechny odsuzovali,“ ale jak zdůraznil, „je pravda, že máme obrovské problémy s mnoha lidmi, kteří přišli z Afghánistánu, Čečenska a dalších částí světa, jiných systémů a kultury “.

„Stačí se podívat na statistiky kriminality. Mnoho z těchto násilných činů nebylo v minulosti zaznamenáno. V některých skupinách jsou statistiky akumulace násilných a sexuálních zločinů na ženách velmi jasné,“ uvedl šéf rakouské vlády.

„Nemůžeme vyřešit problémy Afghánistánu tím, že přijmeme masy lidí, jak to učinilo Německo a Rakousko v roce 2015. Určitě budeme pokračovat v deportacích do Afghánistánu,“ prohlásil Kurz.Právo na azyl bylo vždy individuálním právem vyhrazeným osobám pronásledovaným z politických nebo náboženských důvodů; nejde ale o to, aby se celé země nebo regiony mohly přestěhovat do jakékoli země v Evropě podle svého výběru, zdůraznil kancléř.

„Díky bohu, že je mnoho těch, kteří se dobře integrují; ale prostřednictvím těchto nedávných migračních toků jsme do Evropy importovali hodně antisemitismu a mnoho lidí, kteří jsou zjevně homofobní a kteří nemusí nutně dodržovat práva žen, “dodal Kurz.


Afghánistán a Taliban…

„Osobně mám obavu, že se jednotky stáhly. Ale jsme malá země a vojensky nemáme stejné možnosti jako ostatní, takže vám nechci radit," shrnul Kurz.
 
„Nechci importovat tuto nemocnou ideologii do Evropy,“ řekl k Talibanu.

„Musíme zlepšit situaci na místě. Pokud lidé musí uprchnout, považuji sousední země, Turecko nebo bezpečné části Afghánistánu za rozhodně to správné místo, než aby lidé přijeli do Německa, Rakouska nebo Švédska,“ pokračoval Sebastian Kurz.

Jsem tedy velmi rád, že se mezitím linie v Evropě mezitím změnila. Můžete to také vidět v Německu: Od kancléřky Merkelové směrem dolů nikdo neříká: Prosím, pokračujte, v Německu najdete bezpečnost. Ale signály jsou přesně opačné,“ upozornil Kurz.

Podle informací Bild bylo v Německu v první polovině roku 2021 podáno 61.347 žádostí o azyl. 27.132 žadatelů pochází ze Sýrie, 8.498 z Afghánistánu a 5.086 z Iráku. Z toho do Německa přišlo přes Itálii 24.622 lidí.

Vzhledem k tomu, že se mezinárodní jednotky stáhly z Afghánistánu a Taliban dobýval stále více území, chce více Afghánců přijít do Evropy. V první polovině roku 2021 bylo Afgháncům vydáno 3.080 víz. Z toho 2.400 víz bylo uděleno bývalým zaměstnancům Bundeswehru, působícím v Afghánistánu.

(rp,prvnizpravy.cz,bild,foto:arch.)Anketa

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano 12%
transparent.gif transparent.gif
Ne 34%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 54%
transparent.gif transparent.gif