Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Kyjev: Když zasáhne Rusko, tak se naše armáda stáhne

Kyjev: Když zasáhne Rusko, tak se naše armáda stáhne

Ukrajinský web Strana.ua prozradil, že nejen ukrajinská armáda se připravuje na ofenzívu na Donbasu, ale že navíc existuje i nouzový plán k zastavení útoku.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
17. března 2021 - 11:04

Tato informace není nic jiného než demystifikace sedmileté ukrajinské propagandy, která tvrdí, že Ukrajina bojuje proti Rusku na Donbasu.

Článek vychází ze zdrojů ukrajinské armády a ministerstva obrany a začíná zpochybněním reality přípravy Kyjeva na ofenzívu proti Donbasu .

Zdroje webu Strana.ua z první linie potvrzují, že již neexistuje příměří ani sthování vojsk a techniky. Zdroj dokonce jasně říká, že to byla Ukrajina, kdo nejprve porušil toto ustanovení minského balíčku a že DPR a RPL (Doněcká a Luhanská lidová republika) tak učinily až poté., v reakci na porušení ukrajinské armády.

„Naši vojáci šli do starých pozic, které jsme opustili v roce 2020 v rámci stažení jednotek. Výsledkem bylo, že se separatisté také přesunuli a obsadili své staré pozice. To znamená, že ve skutečnosti již nedochází k uvolňování - mezi námi a separatisty již nejsou dva nebo tři kilometry jako dříve. Situace je stejná jako v roce 2018 - mezi pozicemi je jen 400 až 700 m, “ řekl pro web důstojník z jednotky na Donbasu.

Zdroj také zmiňuje, že v zákopech jsou denně prováděny dvě kontroly za účelem kontroly stavu munice a že vybavení a zbraně jsou v dobrém stavu. Ústředí požaduje mapy minových polí v neutrální zóně a kontroluje zásoby paliva, uniforem a jídla.

Další důkaz přípravy ofenzívy podle tohoto zdroje: Skutečnost, že vojáci aktivních jednotek mají velmi málo oprávnění. To, co je běžné, když hrozí útok nebo příprava na útok.

K ověření této hypotézy se portál Strana.ua  poté obrátil k jinému zdroji v rámci ukrajinského ministerstva obrany, který potvrzuje, že generální štáb již dlouho má několik možností naplánovaných, jak obnovit území DPR a LPR, a hodlá využít nedávnou válku v Náhorní Karabach jako model .

„Existuje několik možností pro vývoj událostí, a proto je pro ně připraveno několik základních plánů. Nyní existuje velká výhoda na straně FAU, má více personálu, lepší výzbroj a lepší zálohy. Generální štáb pečlivě studoval zkušenosti z nedávné války v Karabachu, zejména akce moderních dronů. Kdo již je v inventáři ozbrojených sil. To znamená, že jsou nyní splněny všechny podmínky pro navrácení významné části nekontrolovaných území na Ukrajinu. Stačí pouze rozkaz od vrchního velitele zahájit ofenzívu,“ uvedl zdroj ze Strany.

Ale, protože existuje možnost, že Rusko pošle svou armádu, aby zasáhla, pak se ukrajinská armáda bude muset vzdát ofenzívy proti Donbasu a stáhnout se.

„V tomto případě bude ofenzíva FAU zastavena. S vysokou mírou pravděpodobnosti, že vojáci budou staženi jako první, aby neuvízly opět v obklíčení,“ říká zdroj z ukrajinského ministerstva obrany.Jinými slovy, aby mohla fungovat ofenzíva ukrajinské armády na Donbau, nesmí Rusko zasáhnout. Problém Kyjeva spočívá v tom, že Rusko nemá v úmyslu nechat na své hranici zemřít několik stovek tisíc svých občanů, aniž by nereagovalo.

„Na hranici s Donbasem je rozmístěno několik velkých jednotek ruské armády,  včetně těžké techniky a dělostřelectva. Podle našich odhadů potřebuje ruská armáda na nasazení a provedení akce na Donbasu méně než den, “ uvedl zdroj z ministerstva obrany.

S takovými prohlášeními jsme velmi daleko od bombastických tvrzení některých ukrajinských úředníků, kteří nás ujistili, že ukrajinská armáda je tak velká, aby čelila ruské armádě.

A především, nevědomky, zdroj portálu Strana.ua  i samotná média právě torpédovali sedm let ukrajinské propagandy týkající se ruské agrese na Donbasu!

Vzpomínám si, že je to už sedm let, co Ukrajina hlasitě a jasně křičí, že Rusko napadlo Donbas, že DPR a LPR okupují správy a že ukrajinská armáda ruskou armádu brzdí (shrnuto).

Až na to, co nám Strana a jeho zdroj říkají, je to, že ruská armáda je stále umístěná na druhé straně hranice, to znamená v Rusku! Byl bych rád, kdyby mi někdo vysvětlil, jak může okupační armáda napadnout a obsadit území, aniž by tam byla !!! Mýtus o ruské agresi proti Ukrajině a okupaci Donbasu se právě rozpadl jednou větou.


Strana.ua právě připustila, že ruská armáda ve skutečnosti není na Donbasu. To je také to, co umožňuje ukrajinskému generálnímu štábu fantazírovat o budoucím vojenském obnovení území DPR a RPL! Protože jak říká jeho zdroj, pokud Rusko zasáhne, ukrajinská armáda bude muset ustoupit, aby neskončila chycená v kotli (jako v Debalcevu nebo Ilovajsku). Což ničí druhý pilíř ukrajinské postmajdanské propagandy, konkrétně to, že Ukrajina údajně zadržovala ruského vetřelce sedm let!

Zdroj portálu Strana.ua ve skutečnosti připouští to, co říkám už dlouho, a sice, že pokud by ukrajinská armáda měla skutečně čelit ruské armádě, ta by rychle zvítězila. A tak logicky, pokud by válka na Donbasu byla skutečně způsobena invazí ruské armády do oblasti, měla být ukrajinská armáda už dávno zcela zlikvidována a válka by skončila za několik týdnů.

Zdroj pokračuje a končí demontáží současné ukrajinské propagandy, která tvrdí, že jsou to DPR a LPR, dokonce i samotné Rusko, které připravuje ofenzívu proti Ukrajině a tvrdí, že je to nepravděpodobné. Zdroj vysvětluje, že lidových milicí DPR a LPR je příliš málo na ofenzívu a že na podporu takové akce by Rusko muselo poslat dost vojáků na zdvojnásobení jejich počtu z 20 na 30 000 vojáků.

Strana.ua proto dochází k závěru, že jedinou možností pro rozsáhlé obnovení nepřátelských akcí na Donbasu by byla ofenzíva vedená ukrajinskou armádou. Ofenzíva, která by neměla za cíl dát vítězství Ukrajině, ale vyprovokovat Rusko, přinutit jej k otevřené intervenci, aby se stalo (konečně) stranou konfliktu, což by ospravedlňovalo dostatečně silné sankce k zastavení výstavby Nord Stream 2.

Když neuspěla diplomacie v nátlaku na Německo, aby zastavilo projekt Nord Stream 2, je docela možné, že Washington donutí Zelenského zahájit ofenzívu na Donbas a přinutí Angelu Merkelovou zastavit vše během několika měsíců před ukončení stavby.

A k tomu je připravovaný film Bellingcat o případu 33 Rusů zatčených v Bělorusku , který by mohl „odhalit“ identitu krtka v doprovodu ukrajinského prezidenta, který operaci pokazil, je na Zelenského velmi dobrou pákou ( kdo nechce zahájit ofenzívu odsouzenou k neúspěchu, protože by nesl odpovědnost).

Datum spuštění operace původně plánované na 15. března (slavné datum, o kterém hovořil Dmitri Gordon) bylo posunuto na duben. Musíme věřit, že Zelenskij dal dostatečné záruky své poslušnosti rozkazům (válečníkům) z Washingtonu a Londýna, aby se vyhnul novému velkému skandálu. Prozatím…

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)