Svátek má: Ferdinand

Zprávy

Velikost textu:

La Tribune: Pandemie uzavřela doma třetinu světové populace!

La Tribune: Pandemie uzavřela doma třetinu světové populace!

V důsledku opatření k boji proti pandemii nového koronaviru byly téměř tři miliardy lidí neboli třetina populace celé Země uzamčeny ve svých domovech, uvádí La Tribune.

Ilustrační foto
29. března 2020 - 10:10

Podle novin přísná omezení pohybu lidí bezpochyby způsobí vážnou škodu na ekonomice, ale počet zemí, které o nich rozhodují, stále roste.

Téměř tři miliardy lidí budou nuceni zůstat doma kvůli opatřením na sociální vzdálenost, která přijala řada zemí v boji proti pandemii koronaviru - neboli třetina celkové populace Země, která činí podle odhadů OSN na začátku roku 2020 7,8 miliardy, píše francouzský La Tribune.

Podle deníků nejvýznamnějším příspěvkem k tomuto „závratnému“ počtu byla Indie, kde v důsledku přísné karantény zavedené 25. března bylo téměř 1,3 miliardě obyvatel zakázáno opustit své domovy. Takové kroky ve velkém měřítku bezpochyby povedou k vážným důsledkům pro globální ekonomiku, varuje korespondent publikace.


Noviny uvádí, že stále více zemí v Evropě, Latinské Americe a Africe ukládá zákaz pohybu, omezení pohybu obyvatel a další podobná opatření.

Koronavirus stále vytváří chaos na světě: v Řecku se obávají, že největší uprchlický tábor v Evropě, který se nachází na ostrově Lesbos, by se díky pandemii mohl stát „hygienickou bombou“; a ve Spojených státech vzrostl prodej ručních palných zbraní - mnoho Američanů se obává, že omezující opatření vlády v boji proti infekci povedou k rozsáhlým nepokojům, píše La Tribune.


Zatímco v Evropě - zejména v Itálii a Španělsku - je podle novin situace s koronavirem nadále velmi závažná, v Číně se míra šíření choroby výrazně snížila: čínské orgány dokonce odstranily některá omezení pohybu lidí v provincii Chu-pej, která se stala „epicentrem“ pandemie.

(kou, prvnizpravy.cz, latribune.fr, foto: youtube)