Lavrov: Ukrajina je ve vztahu k Rusku stále drzejší

zprávy

Kroky ukrajinského vedení vůči Rusku jsou čím dál drzejší, ale Moskva hodlá projevit zdrženlivost a nepřipustit narušení, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Lavrov: Ukrajina je ve vztahu k Rusku stále drzejší
Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
2. prosince 2021 - 06:20

Připomněl, že ruské ministerstvo zahraničí bylo nuceno zveřejnit jeho korespondenci s kolegy z Francie a Německa. Podle Lavrova to sice západní „partnery" pohoršilo, ale nebyly z jejich strany žádné věcné námitky.

„Pokud nám po mnoho let slibují, že zasáhneme proti Kyjevu, aby to bylo nějak odůvodněné, ale nic se neděje, a naopak, Kyjev je čím dál drzejší, řekl bych, ve své agresivitě vůči Minským dohodám, v postoji k Ruské federaci a v pokusech vyprovokovat Západ k podpoře militantních aspirací, jak jinak můžeme pokračovat v práci?" řekl ruský ministr.


Sergej Lavrov řekl, že NATO rozmisťuje významné jednotky a vojenskou techniku směrem k  ruským hranicím, čímž vyprovokoval Kyjev k vojenské operaci na Donbasu.

„Prostě nemůžeme vyloučit, že kyjevský režim se vrhne do vojenského dobrodružství," řekl ruský ministr zahraničí.

Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova informovala, že Ukrajina soustředila polovinu celé své armády v konfliktní zóně na Donbasu.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano 12%
transparent.gif transparent.gif
Ne 33%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 55%
transparent.gif transparent.gif