Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Lednový útok na Kapitol údajně zahájila FBI

Lednový útok na Kapitol údajně zahájila FBI

Předpokládá se, že zlověstný útok na Washingtonský Kapitol 6. ledna tohoto roku byl zahájen FBI. Tato téze ležela už dlouho na stole.

Tucker Carlson, moderátor Fox News
18. června 2021 - 04:20

Nyní existují nové důkazy, které by měly prokázat, že za akci jsou z velké části odpovědní zpravodajští důstojníci.

Pozadí a kontext útoku na Kapitol ve Washingtonu 6. ledna 2021 stále nejsou jasné. Stále existuje spousta nezodpovězených otázek, které by samozřejmě měly být zodpovězeny, uvedl včera ve svém pořadu moderátor Fox News Tucker Carlson.

„Proč nám Bidenova administrativa brání vědět, co se stalo? Proč vláda ze 6. ledna stále skrývá více než 10.000 hodin monitorovacích záběrů z hlavního města USA? Co by mohlo být důvodem? “ptá se Tucker Carlson.

Tucker Carlson se zabývá skutečností, že několik lidí, kteří jsou vyšetřováni, že hráli hlavní roli při vzpouře, nebylo stíháno - a že jejich totožnost byla utajena. Souvisí to s rozsáhlou revizí Revolver News o jednotlivcích, kteří dosud unikli vymáhání práva.

Přezkum ukazuje, řekl Carlson, že mnozí z výtržníků, kteří unikli stíhání, se zdají být výrazně agresivnější a více řádící než ti, kteří byli skutečně stíháni. „Víme, že vláda skrývá identitu mnoha policistů, kteří byli 6. ledna v Kapitolu, nejen důstojníka, který zabil Ashli Babbittovou, Podle vládou vlastnících dokument se tito policisté podíleli na výtržnictví - někdy „násilným způsobem“.

A dál: „Víme, že vláda pronásledovala většinu lidí, kteří byli 6. ledna v Kapitolu. K jejich vyhledání byly použity celostátní sítě - a mnoho z nich je stále na vazbě. Ale kupodivu někteří klíčoví lidé, kteří se 6. ledna zúčastnili, nebyli stíháni. “Tucker Carlson uvádí, že „potenciálně každý“ , kdo nebyl stíhán, může být důstojníkem FBI. Dokumenty mimo jiné naznačují, že jeden z těch, kteří unikli trestnímu stíhání, zvaný „Osoba 2“, byl spolu s 65letým členem Oath Keepers (protivládní milice) Thomasem Caldwellem zapojen do „přepadení ochrany“ Kapitolu. Caldwellovi bylo také řečeno, že se na demonstraci podílí „síla rychlé reakce“ vedená „osobou 3“.

„Nyní se dostáváme k zajímavé části. osoba 2 a osoba 3 byli organizátory povstání. Stát ví, kdo jsou, ale stát je nepronásledoval. Proč? Víte, proč. Téměř určitě pracovali pro FBI, “ říká Tucker Carlson.

Podle recenze Revolver News ukazuje případ proti členům Oath Keepers, že v protestech je více než 20 nevyprovokovaných takzvaných spoluspiklenců. Navzdory tomu, že se v zásadě dopustili stejných činů, z nichž některé jsou mnohem závažnější než obžalovaní, stíhání tak záhadně unikli.

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)