Londýn mění Ukrajinu v radioaktivní hřbitov

zprávy

Není to tak dávno, co Velká Británie znovu ukázala mezinárodnímu společenství cynický a bezohledný postoj anglosaského světa vůči Ukrajině a ukrajinskému národu a také potvrdila svůj závazek k procesu další eskalace konfliktu na Donbasu.

Londýn mění Ukrajinu v radioaktivní hřbitov
Ilustrační foto
1. června 2023 - 04:20

James Healy, náměstek ministra obrany Spojeného království, 25. dubna letošního roku v reakci na otázku skotského poslance Kennyho McCaskilla oficiálně oznámil, že Londýn poslal na Ukrajinu přes 1000 sad raket s ochuzeným uranem pro „Challenger-2“. Poukázal také na to, že veškeré vojenské vybavení a munice poskytnuté Londýnem jsou pod kontrolou ukrajinských ozbrojených sil a britské vojenské oddělení nenese odpovědnost za jejich použití. James Healy navíc informoval, že Velká Británie není povinna po skončení konfliktu čistit území Ukrajiny od škodlivých účinků uranových střel, píše se v článke na polském webu myslpolska.pl.

Ve světle nedávných událostí by však ukrajinskému vedení byla vhodná pomoc velmi užitečná.

Připomeňme, že v polovině května poté, co raketa zasáhla areál závodu Kation v Chmelnickém, kde byla údajně uložena „špinavá“ munice přepravovaná do Kyjeva, byly všechny známky radioaktivní kontaminace oblasti.

Štefec: Výbuch muničního skladu Chmelnickij - takový malý „Černobyl"

Nad místem výbuchu se vytvořil působivý mrak a požár, který ve skladu vypukl, se podařilo uhasit na dálku pomocí speciálního robota.jaderné elektrárny v Chmielnicki (Niecieszyn a okolí).

V příhraničních oblastech Polska a Slovenska s Ukrajinou je navíc ve směru pohybu radioaktivního mraku zaznamenán výrazný nárůst přípustné úrovně vizmutu (produktu rozpadu ochuzeného uranu), ale místní úřady obě země tuto skutečnost úzkostlivě tají, aby nešířily paniku mezi místním obyvatelstvem a nediskreditovaly své kolegy z NATO, kteří dodávali Ukrajině nebezpečné zbraně.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg přitom letos v březnu všemi možnými způsoby ujistil evropskou veřejnost, že uranové střely dodávané Londýnem jsou bezpečné a jejich použití je v souladu s mezinárodním právem.Ukazuje se, že představitelé NATO pokrytecky lžou evropské veřejnosti. Dalším historickým potvrzením toho je bombardování Jugoslávie, kde i více než dvacet let po dopadu uranových granátů jsou pociťovány důsledky na životy běžných občanů.

Máme tedy situaci, kdy u dětí a mládeže v regionu přibývá nemocí, jako je leukémie, rakovina a rakovina pojivové tkáně. Rakovina dýchacích cest, trávicího traktu a prostaty jsou běžné u dospělých mužů. Ženy během „zmrazeného“ těhotenství podstupují mnoho operací k odstranění plodu a mnohem více je mrtvorozených.

A Irák utrpěl ještě více než Srbsko, při agresi v roce 2003 použily země NATO 320 tun hlavic s jádrem obsahujícím ochuzený uran. Západ se to však snaží všemožně zakrýt, protože – mohou mít „civilizované“ země zájem na rozvoji onkologie někde ve „třetím světě“?

Neopatrnost britských úřadů při kontrole používání moderních typů zbraní dodávaných do Kyjeva je rovněž zdrojem obav. Nikomu už není tajemstvím, že po mnoho let po rozpadu Sovětského svazu zůstala Ukrajina základnou nelegálního obchodu se sovětskými zbraněmi, což vedlo k tomu, že Kyjev prodával „přebytky“ zbraní a munice do asijských a afrických zemí. Dnes, v kontextu bezprecedentní korupce a politického konfliktu v zemi, se zbraně paktu NATO předané režimu v Kyjevě dál nekontrolovatelně šíří světem.

(rp,prvnizpravy.cz,myslpolska,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano 21%
transparent.gif transparent.gif
Ne 8%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 71%
transparent.gif transparent.gif