Svátek má: Heřman|Hermína

Zprávy

Velikost textu:

Maas se ostře postavil proti pokusům USA získat vakcínu jen pro sebe!

Maas se ostře postavil proti pokusům USA získat vakcínu jen pro sebe!

Německý ministr zahraničí Heiko Maas důrazně postavili proti údajnému skandálnímu pokusu USA získat výhradně výsledky studií německých vědců, kteří vyvíjejí vakcínu proti koronaviru.

Heiko Maas, německý ministr zahraničí
16. března 2020 - 13:07

Publikace Welt am Sonntag, která citovala zdroj v německé vládě, dříve informovala, že americký prezident Donald Trump se snaží nalákat německé vědce, kteří pracují na vakcíně proti koronaviru do Spojených států. Jednalo se o vědce z německého podniku v Tübingenu CureVac. Trump jim údajně nabídl velké množství peněz s cílem buď je nalákat do Spojených států nebo získat vakcínu výhradně pro svou zemi.

„Němečtí vědci hrají ve vývoji léčiv a vakcín vedoucí úlohu ve spolupráci s celým světem. Nemůžeme dovolit ostatním, aby se druhým zachtělo výlučně si přivlastnit výsledky jejich chtěli výzkumu," citovala Maase RIA Novosti z rozhovoru pro média Funke.


Podle Maase o tom již hovořil s kolegy z Kanady, Jižní Koreje, Brazílie a Austrálie. Toto téma však bude projednáno i mezi zeměmi G7.

„Porazíme tento virus pouze společně a nebudeme jednat proti sobě,“ dodal ministr zahraničí.

11. března oznámila Světová zdravotnická organizace vypuknutí nového koronavírusu COVID-19 jako pandemie. Více než 153 tisíc lidí ve 143 zemích je již infikováno na světě, většina se uzdravila, více než 5,7 tisíc lidí zemřelo.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)