Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Média vzdálená demokracii

Média vzdálená demokracii

Je zřejmé, že občan by si neměl utvářet vlastní názor, ale měl by přijímat „hotový“, politicky přijatelný názor

Ilustrační foto
12. ledna 2021 - 12:30

„Nadšení a zloba, s jakou naše média informují o rozsáhlém blokování amerického prezidenta v sociálních médiích, je hluboce děsivá," píše v komentáři Martin E. Renner, tiskový mluvčí parlamentní skupiny AfD.

Jedná se o demokratický mandát médií sloužit občanům v procesu svobodné politické vůle prostřednictvím objektivních a neutrálních zpráv. Místo toho zde prožíváme hlášení politicky do značné míry sladěné. Většina komentátorů jsou jako na houpačce.

Je zřejmé, že občan by si neměl utvářet vlastní názor, ale měl by přijímat „hotový“, politicky přijatelný názor. Po letech naprosté mediální agitace proti Trumpovi nyní zřejmě probíhá přímo válka médií proti němu.

Například „Twitter“ blokování odůvodňuje tím, že uvádí, že v daném kontextu Trumpovy zprávy se skrývá „riziko“, že budou „interpretovány“ jako další podněcování k násilí .

Bez ohledu na Trumpovu administrativu, která je nepochybně hodná diskuse, jednáme zde s předsudky a rozsáhlou cenzurou úřadujícího amerického prezidenta. I to je nepochybně útok na srdce demokracie, konkrétně na svobodu projevu a svobodnou vůli občana jako suveréna.


Když německá mainstreamová média - především veřejnoprávní vysílací společnosti - povzbuzují takový přístup, ukazuje to nevědomost o jejich skutečném poslání, které lze označit pouze za skandální, dokonce přímo „protidemokratické“.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:mp.)Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
38%