Svátek má: Heřman|Hermína

Zprávy

Velikost textu:

Merkelová: Až 70% Němců se může nakazit koronavirem!

Merkelová: Až 70% Němců se může nakazit koronavirem!

70% populace Německa se může nakazit koronavirem, uvedl Bild s odkazem na prohlášení Angely Merkelové během včerejšího setkání frakce CDU.

Angela Merkelová, německá kancléřka
12. března 2020 - 04:20

Součástí boje s novou nemocí je, že obvykle politici vyzývají, aby lidé nepodléhali panice. Nicméně každý jistě uzná, že slova německé kancléřky může vyvolat drobné záchvěvy znekokojení.

Ministr zdravotnictví Spolkové republiky Německo Jens Spahn potvrdil slova kancléřky, ale poznamenal, že 80% infikovaných lidí nebude mít téměř žádné příznaky.

„Nikdy jsme nestáli před výzvou jako koronavirus. Teď všechno záleží na nás,“ citoval Bild slova Angela Merkelové, která řekla během setkání frakce CDU minulé úterý. Podle kancléřky může být až 70% lidí v Německu nakaženo novým virem.


Hodnocení Merkelové bylo potvrzeno ministrem zdravotnictví Spolkové republiky Německo Jensem Spahnem: uvedl, že jiný scénář je možný, pokud bude možné v předstihu vyrobit a uvést do provozu odpovídající vakcínu.

Zároveň ministr poznamenal, že 80% infikovaných přežije epidemii prakticky bez příznaků. Průběh nemoci bude problematický především u lidí starších 65 let. Spahn zdůraznil, že nyní jde o zachování stability zdravotnického systému a života společnosti jako celku.


Žádají trochu slávy


 
Během setkání německá ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová naznačila možné zrušení stranického kongresu CDU, naplánované na 25. dubna, doplnil Bild. Strana nevylučuje odložení sjezdu, ale oficiální potvrzení ještě nebylo přijato, poznamenaly noviny.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)