Svátek má: Prokop

Zprávy

Velikost textu:

Migranti v Calais přepadli policisty, čtyři zranili (VIDEO)

Migranti v Calais přepadli policisty, čtyři zranili (VIDEO)

<< VIDEO >> Calais je i nadále přitažlivým místem a odrazovým můstkem pro nelegální přistěhovalce, kteří míří do Velké Británie. Francouzští policisté jsou často terčem migrantů a někdy i vážně zraněni.

Ilustrační foto
2. srpna 2018 - 03:20

Čtyři policisté byli vysláni k průmyslové zóně Marcel Doret v pondělí odpoledne, protože se zde shromáždila velká skupina migrantů. Zde, jako obvykle, chtěli využít zpomalení provozu před Eurotunelem, aby se schovali na nákladních automobilech a v jiných vozidlech.


"Proces je vždy stejný. Policie se snaží zastavit malou skupinu migrantů. Ale stovky dalších rychle vyskočí z nedalekého lesa a obklopí policisty, ti jsou potom nuceni chránit se s použitím zbraní před agresivními muži," uvedl  policejní mluvčí.

Také v pondělí odpoledne se zde stal podobný scénář. Čtyři důstojníci byli obklíčeni a obklopeni nelegálními přistěhovalci, většinou z Afriky. Byli napadeni kameny a dalšími věcmi. Jeden z přistěhovalců opakovaně napadl kamenem policejního důstojníka a zranil ho na hlavě. Slzný plynu a obušek nemohly zastavit agresivní muže. Důstojník byl hospitalizován s poraněním hlavy, kde  mu diagnostikovali otřes mozku.

Byl to organizovaný útok. „Naši důstojníci byli záměrně vlákáni do zálohy a pak na ně zaútočili. Čtyři utrpěli a museli být ošetřeni v nemocnici,“ upřesnil  policejní mluvčí.

Dokud existovala tzv. Džungle, která byla zrušena v říjnu 2016, tak se zde pohybovalo  kolem 8 000 nelegálních přistěhovalců, kteří se chtěli dostat do Velké  Británie. Po zrušení Džungle je povinností policie likvidovat  jakýkoli nelegální tábor a sledovat migranty. V tuto chvíli se zde nachází asi 500 migrantů z celého světa a jsou  v oblasti  ubytováni v souladu s pravidly „charity“ , ale zároveň chtějí pokračovat na své cestě všemi prostředky.

Připomeňme si i jiné útoky migrantů proti policii v Calais.(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)