Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Mike Pompeo: Když Trump nepůjde do boje o Bílý dům, tak půjdu já

Mike Pompeo: Když Trump nepůjde do boje o Bílý dům, tak půjdu já

Bývalý ministr zahraničí Mike Pompeo ve středu potvrdil, že by kandidoval do Bílého domu, pokud by bývalý prezident Donald Trump neusiloval o úřad v roce 2024.

Mike Pompeo v rozhovoru pro Fox News
4. března 2021 - 09:01

„Velmi mi záleží na Americe,“ řekl Pompeo moderátorovi Fox News Seanovi Hannitymu. „Ty a já jsme nyní součástí konzervativního hnutí už strašně dlouho. Chci v tom zůstat.“

Hannity řekl, že bude brát Pompeovu odpověď jako „možný souhlas“, na což Pompeo odpověděl: „To je perfektní.“

Hannity tlačil na bývalého člena Trumpova kabinetu k odpovědím na hrozby, kterým čelí Spojené státy za vlády Bidena. Pompeo k tomu uvedl, že za Bidena zahraniční politika změnila z „America First“ na „obviňovat Ameriku jako první“.

Pompeo vyjádřil znepokojení, když hodnotil to, jak je Biden vnímán světovými vůdci.

„Světoví vůdci a mí protějšci z celého světa vše pečlivě sledují,“ řekl Pompeo, „vyšší vedení po celém světě, sleduje každé učiněné prohlášení, sleduje každý pohyb. Vidí, jaké jsou jejich vzorce, jaké druhy chování, které projevují, když jsou těžké časy a když je opravdu tlak. “Pompeo porovnal Trumpovu neustálou angažovanost v tisku s nedostatečným přístupem prezidenta Bidena.

„Prezident Trump byl stále v pohybu. Mluvil s médii pořád, pravděpodobně víc než kterýkoli moderní prezident,“ řekl Pompeo  „Byl v kontaktu s médii v široké škále témat ... Když to vůdce nedokáže, když nemůže klást otázky, když nedokáže vysvětlit politiku, kterou se zabývá, když se zdá, že se  za někým schovává - ať už je to personál, nebo jen fakt, že nemá čas. Vůdci to sledují a diví se."

„Když Spojené státy projeví slabost. Vytváří to skutečné riziko pro naše vojáky, námořníky, letce a námořní pěchotu po celém světě,“ pokračoval Pompeo. „Slabost plodí války a síla určuje, zda bude protivník odražen, a také určuje, zda spojenci opravdu chtějí s námi bojovat, když bude nejtěžší doba.“

Pompeo dodal, že  Čína  představuje „nejtrvalejší hrozbu pro náš základní způsob života“, a vyzval Bidenův Bílý dům, aby ji jako takovou uznal.

„Doufám, že tato správa vezme tuto hrozbu nejvážněji,“ řekl. „Američané si to zaslouží a já vím, že to budou požadovat.“

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)