Svátek má: Arnošt

Zprávy

Velikost textu:

Ministerstvo obrany Ukrajiny tvrdí, že Rusko brzy připraví útok!

Ministerstvo obrany Ukrajiny tvrdí, že Rusko brzy připraví útok!

Za několik let bude Rusko připraveno k útoku na Ukrajinu, uvedl mluvčí hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany Vadim Skibickij.

Ilustrační foto
20. února 2020 - 04:20

„V letech 2022–2023 budou (ruské) útočné skupiny schopny provádět plnohodnotné strategické útočné akce proti Ukrajině bez mobilizace,“ citují jeho slova webové stránky ministerstva.

V Kyjevě tedy tvrdí, že Moskva modernizuje útočné zbraně a údajně ztrojnásobila svůj vojenský potenciál blízko hranic Ukrajiny.

Raketové systémy „Topol“ nahradí systémy „Jars“. Vývoj nového raketového systému „Sarmat“ pokračuje. Podle Vadima Skibického dolet těchto raket dosahuje 12 tisíc kilometrů, což představuje hrozbu nejen pro Ukrajinu, ale pro všechny evropské země.


Z úst oficiálních činitelů Ukrajiny s jistou pravidelností a bez červenání zaznívají tvrzení blížící se k blábolení pod vlivem, která vyvolávají údiv nebo přímo posměch. Dosah posledního mezikontinentálního balistického systému „Sarmat“ je 18 tisíc kilometrů. První rakety vstoupí do bojové služby v ruské armádě v roce 2021. Představa, že Rusko provede modernizaci svých strategických mezikontinentálních jaderných zbraní, aby jimi zaútočilo na Ukrajinu, je prostě fantastická.

(kou, prvnizpravy.cz, gur.gov.ua, foto: arch.)